Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki milyen módszerrel tanul az...

Ki milyen módszerrel tanul az egyetemen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A folyamatos tanulás módszerével, nem csak zh/vizsga előtt ülök le tanulni.
2013. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg az lesz,amit az első válaszoló írt nekem is :)
2013. aug. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 delusion ***** válasza:

Előveszem az előadásdiákat, könyveket, szakirodalmat, internetet, és írok magamnak egy jegyzetet a kurzus tematikája alapján, különös tekintettel a legfontosabb témakörökre. Ha reál, vagy "reálközeli" tárgyról van szó, akkor már igazán nem is szükséges tanulni utána, csak átnézni, képleteket kiírni, feladatokat megoldani etc. Humán tárgyaknál általában jóval nagyobb az anyag, ezért arra sajnos több időt kell szentelni utána. Ezeket a doksikat az évfolyamommal megosztom, arra kérve őket, hogy ha hibát találnak, akkor jelezzék (így is csak még jobban megmarad). Ha valakinek segítség kell a gyakorlati részében, akkor leülök vele és átnézzük együtt.


Mindezt az előző válaszolók elvét figyelembevéve teszem, hirtelen nem lehet ilyet csinálni. A módszer előnye, hogy nagyon mellélőni azért nem lehet vele, továbbá szerintem jó érzés segíteni másoknak; hátránya, hogy abszolút nem időhatékony, bizonyos esetekben "ágyúval a galambra" jellegű, ezt elismerem.

Azoknak ajánlom csak, akik szimpla olvasással és megértéssel nem tudnak tanulni hatékonyan; én ilyen vagyok.


"Egyéjszakás" tanulás nekem nem megy (és egyébként sincs sok értelme), magolni kizárólag jogi tárgyakat szoktam, azt is csak azért, mert szóról szóra kérik vissza, de szerencsére nem sok ilyen kurzusom van.

2013. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kössz szépen az eddigi válaszokat :) emígy én csakis jegyzeteléssel tudok tanulni,olyan hogy pl. előveszem a 300 olfdalas könyvet és csak színes markerrel aláhúzom a lényeges dolgokat ,majd pedig azt tanulom valahogy nálam nem működik!!mindig kikelll hogy írjam a könyv rövidített változatát és csak azt tanulom
2013. aug. 8. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!