Milyen módszerrel tudok hatékonyan tanulni és sikeresen vizsgázni az egyetemen? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
most vagyok 1.éves , még nincsen tapasztalatom hogyan is kellene hatékonyan készülni a vizsgákra.. jó lenne nagyon jó eredményekkel végezni ezt a félévet és az is fontos, hogy a megszerzett tudásom tartós legyen és ne csak 1-2 napig tartson..nagyon köszönöm mindenkinek!annyira szeretnék Erasmus-t nyerni:);)
2009. nov. 10. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
tanulási ötletek nekem is jöhetnek:)
2009. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Járj be órára! Ezt nekem nem mindig sikerül betartani (éppen most se XD), de tapasztalatból mondom: a tárgyak 90%-ánál ha bejársz az órákra, megvan a 2esed. Ha utána még át is olvasod párszor, megvan a 4-es 5-ös.


2. Vizsga előtt aludj!!! Sokan az utolsó napra teszik a rengeteg tanulást, és végigtanulják az éjszakát, de nem jó! Fáradtan nehezebb vizsgázni, nem jutnak úgy eszedbe a dolgok, és amit hullafáradtan tanulsz meg, az pár nap után ki is esik a fejedből.


3. Maga a tanulás módszere mindenkinél különböző, nekem nem jön be az a reggeltől estig tanulok-féle. Én másfél órát tanulok, másfél órát pedig pihenek, másfél óránál tovább úgyse tudok odafigyelni az anyagra. Így olyan három nap elég szokott lenni a vizsgákhoz. De ezt tényleg személyenként változik, van, akinek kevesebb pihenés is elég, van aki egy óra tanulás - egy óra pihenésben nyomja, ki kell tapasztalni!


4. Ha tanulsz, tanulj! Ne legyen az, hogy igen tanulok, csak közben nézegetem a netet, MSNezek, kimegyek cigizni a szobatársammal, stb. Nem, azt csináld a pihenési idő alatt. Tötyörgéssel nagyon el lehet húzni a tanulásra szükséges időt, akár duplája is lehet így, hogy csak félig figyelsz oda.


5. A tanárokhoz való hozzáállás. Igen, ez is rengeteget számít. Nem azt mondom, hogy nyalni kell a seggüket, csak az alapvető embernek, tanárnak való tiszteletet meg kell adni neki. Ha olyat mond, amivel nem értesz egyet, normális hangnemben nyugodtan rákérdezhetsz, ezzel nekem eddig sosem volt problémám, de ne pattogj és hisztizz! Ha meghúz, akkor se legyél arrogáns, se ne sírj, mert akkor utóvizsgán is meg fog húzni. Normálisan fogadd el a jegyet, majd legközelebb sikerül! Van egy-két geсi tanár, ez tény, azokat túl kell élni, de a tanárok 95%-a nem ellened van, és nem fog ok nélkül meghúzni!


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem :)

2009. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


nem kamu... tényleg bejön, sok szerencsét :)

2009. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!