Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács vagy Cukrász szakot...

Szakács vagy Cukrász szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem és a családomban gyakorlatilag mindenki kivéve apám foglalkozik vendéglátással és imádok főzni is és sütni is, 8éves korom óta érdekel a dolog és ahol tudok segítek mindenben és nem tudom mit kéne választanom,viszont nagyon édesszájú vagyok.Szóval ti mit gondoltok melyik a jobb és mi éri meg jobban? a válaszokat előre is köszönöm!:) 17/F

2013. okt. 15. 12:22
 1/6 anonim válasza:
Hát végezd el egyiket a másik után! :) Nem lehetetlen!
2013. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lehetetlen persze,csak arra lennék kíváncsi hogy vajon melyiket érdemesebb tanulni,mert a fél világ már szakács és ha az olvasók között esetleg van szakács vagy cukrász végzettségű személy akkor kíváncsi lennék az ő véleményükre :)
2013. okt. 15. 17:20
 3/6 anonim válasza:

Ez rajtad múlik. A szakács egy melósabb felelősségteljesebb szakma.A cukrászat kevésbé ott inkább csak a díszítés része az ami kihívás lehet...

Pl. A cukrásznak meg van adva minden recept és azt be kell tartani, mert ha nem akkor rossz lesz a végeredmény...a szakácsoknál iylen viszont nincs. Kevés dolog az ami meg van adva egységekben. Még a suliban sem mondanak, vagy ha igen elmondják hogy lehet máshogyan is "szakácsa válogatja" Szóval ehhez ízlés és kreativitás kell:)


Egy szakács tanuló:)

2013. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) hát igazából díszítés dolgok meg ezek nem is lennének szerintem problémásak,elég kreatív készségű vagyok ^^ de azt hiszem egy jó darabig rágni fogom magam hogy most mi legyen:)
2013. okt. 17. 06:01
 5/6 anonim válasza:

3-hoz hozzáfűzném, hogy minden szakma, így a cukrász is felelősségteljes, mivel nem kukára dolgozunk és marha könnyű elb_szni a termékeket és nehezebb kijavítani, mint pl. egy levest

másik meg, hogy megnézném, hogy boldogulnál nálunk, ha szerinted csak a díszítés része a kihívás :D nálunk 10-ből 1-2 tanuló ér valamit

az igaz, hogy a pontos receptet be kell tartani, de bizonyos esetekben a technológiát sokféleképp lehet variálni, itt is él, hogy "cukrásza válogatja"


a kérdésre válaszolva én is azt tudom tanácsolni, amit az első, csináld meg mindkettőt

mivel ma már külön oktatják sajnos a két szakot, már a szakácsok sem tanulnak annyi cukrászatot, mint régen

szakács amúgy szerintem többet ér!

2013. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Cukrasznak tanulok de nagyon szar,egyiket se ajalnom
2014. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!