Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek és angol szakos középisk...

Matek és angol szakos középiskolai tanár szeretnék lenni, melyik egyetem/fősuli a nekem való?

Figyelt kérdés
Több napja keresgélek a neten, iskolák honlapját is nézem, de csak tanítóképzőt találok, ami 6-12 éves gyerekek oktatására "képez" ki. Vagy létezik az, hogy mesterképzéssel lehet megkapni azt a végzettséget, hogy középiskolai tanár legyek? Segítségeteket előre is köszönöm!
2009. nov. 11. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
matek szakra mész (legtöbb egyetemen megtalálod pl.: szte, elte, pte, de...) és az első év végén kell választanod a tanári és nem tanári irány között, te ugye az előbbit fogod és ekkor veheted fel a második szakod tárgyait. 3 év alapképzés majd 2 év mester és azt hiszem fél év gyakorlat. ezzel a tanári diplomával középiskolában és ált.isk. felső tagozaton taníthatsz. ja és nem mindegy h matek-angol v angol-matek szakos leszel. én a matek-angolt írtam le :)
2009. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Matek-angol szakos szeretnék lenni:)
2009. nov. 11. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!