Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok segítséget kérni...

Hol tudok segítséget kérni abban, hogy milyen orvosi szakterület való nekem a képességeimhez mérten?

Figyelt kérdés
Idén vagyok elsős orvostanhallgató, de az a baj, hogy egyáltalán nem tudom, milyen irányba szeretnék menni...
2013. okt. 18. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És az miért baj? Nem elsőben vagy másodikban kell dönteni Van még rá 5 éved. Még nem is volt az égvilágon semmilyen klinikai tárgyad, beteget is alig láttál. Majd negyed-ötöd-hatodévben, mikor már belelátsz a dolgokba, hogy ki mit csinál, akkor tudsz majd dönteni.

Sokan még a rezidensképzés alatt is variálnak.

Szerintem egyelőre felesleges ezen aggódni.

2013. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de szeretnék TDK-zni harmadikban, meg olyan gyakorlatokat választanék akkor nyáron már. És
2013. okt. 19. 12:05
 3/11 A kérdező kommentje:
és már jövőre elkezdenék bejárni valamelyik intézetbe, mert be lehetne, csak nem tudom, még hova
2013. okt. 19. 12:06
 4/11 anonim ***** válasza:

De pont azért van a TDK meg a gyakorlat, hogy kipróbálj dolgokat.

Nálunk egy csomó olyan ember van, aki már a 3. TDK-s helyét tapossa. Elmész vhova, amiről úgy gondolod, hogy bejön, aztán ha mégsem, akkor következő félévben mész máshová. Ennyi. Próbálgatni kell.

Gyakorlat ugyanígy. Számba veszed, hogy mi az, ami esetleg érdekelhet, aztán az egyiket kiválasztod. Én mondjuk elsőben olyat választanék, ami nem belgyó és nem sebészet, mert az úgyis lesz harmad- ill. negyedében.

Meg szerintem nem is csak érdeklődés alapján érdemes választani, hanem az alapján, hogy mik a tapasztalatok az adott intézmény adott részlegéről. Hiába érdekel pl. a sebészet, ha le sem szarnak a gyakorlaton. Többre mész egy olyan hellyel, ami kevésbé érdekel esetleg, de több dolgot csinálhatsz/láthatsz.

2013. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És szerintetek az jó ötlet, hogy írok egy kinézett intézménynek, hogy bejárhatnék-e előadásokra oda, hogy jobban megismerjem azt a területet, vagy hülyének fognak nézni, hogy mit ugrálok elsősként?

2013. okt. 19. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell írni, bemész és kész.

Előadásokon úgy se nézik, ki kicsoda:D

2013. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt ráérsz majd negyedikben eldönteni.

Lesz mindenhol gyakorlatotok (minden területen)

A bőrgyógyászat nagyon érdekes

De az urológia is

2013. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztos fogsz olyat találni, ami tetszik neked.

Még háziorvos is lehetsz vagy sebész.

Ortopédus vagy reumatológus

2013. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyászat az, amitől egyszerűen rosszul vagyok, sajnos nincs hozzá gyomrom. Ugyanez van a sebészettel, gimiben eldöntöttem, hogy sebész szeretnék lenni de az első anatómia gyakorlaton kiderült, hogy nagyon nem nekem való :(
2013. okt. 19. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg gyermekgyógyász
2013. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!