Ápolói és szociológia?

Figyelt kérdés

Ehem, lehet borzasztóan hangzik, de engem lenyűgöz a szociológia. Semmelweises vagyok és ápoló szakirányon tanulok. Ha elvégeznék mellette egy szociológiát, akkor ezt a kombót miben tudnám kamatoztatni?

Gondolkoztam, hogy szociológiát jelölöm meg első helyen, csak sajnos nagyon negatv visszhangja volt, mivel elég nehéz az elhelyezkedés, s mivel biológiából emelten nagyon jól leérettségiztem, úgy gondoltam, hogy az ápolóit megpróbálom, azzal külföldön úgyis megélnék, főleg skandináv területen...

Szerintetek? Engem nagyon érdekel a véleményetek. (A problémám csak az, hogy az szociológia előadásokat jobban élvezem, mint az anatómiát...:D)



2013. okt. 23. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd a szociológiával semmi sem mész önmagában (hasonló mint a filozófia szak azzal sem megy senki semmire), inkább mint alkalmazott tudomány már ér valamit. pl. ha elvégzed az ápoló szakot utána mesterképzésre mész pl. egészségügyi szociális munkára..na az már tele lesz szociológiával..
2013. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, éppen ezért tettem fel a kérdést...:) De azért köszi.
2013. okt. 26. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Az ápolóival ápolóként el lehet helyezkedni, de a szociológiával nem nagyon lehet párosítani.

Elméletileg lehetsz pl. szociális nővér - de ő nem ápoló, tehát inkább simán szociális munkás is elég rá - de pl. ahol én dolgozom, ott csak egy érettségije van a szociális dolgozónak - meg jó ismerősei, akik bebetonozták.

Szociológiai szempontból esetleg olyan helyeken jöhet jól, mint pl. a tűcsere program, drogrehabilitációs ellátás, szocmunkás feladatok, utcai mentés - de ehhez már inkább a szocmunka gyakorlatias része kellene - mert a szociológia túl elméleti ahhoz, hogy az ápolóival párosítsd.

Egy ápolói feladatokat is elvégző, gyakorlatilag mentőápolóként üzemelő utcai szociális munkást jobban preferálnak, mint egy sima szocmunkást.

De az elméleti részhez nem ogazán tudom, melyik irányból illene az ápolói.. egészségszociológia-politika is létezik, de ott már nem az ápolás a lényeg.

2013. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi.:)
2013. nov. 1. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!