Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szociológia szak mit takar?

A szociológia szak mit takar?

Figyelt kérdés
Van Zalaegerszeghez közel olyan főiskola vagy egyetem ahol van ilyen szak? Mi lehet belőlem, ha elvégzek egy ilyen szakot? Választ előre is köszönöm!
2013. júl. 25. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
2013. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Elég sokoldalú szak. Megtanulsz kérdőívet, interjút készíteni, és azokat statisztikai programokba bevinni, majd elemezni. Egyik ismerősöm gazdasági MA-val kombinálja. El lehet helyezkedni vele cégeknél, önkormányzatoknál, vagy pl. a Központi Statisztikai Hivatalban. Egy szociológia diploma még ma is kedvelt a piacon, ami jól mutatja a kedves első válaszoló tájékozatlanságát, bár legalább valami kreatívabbat is kitalálhatott volna egy közhelyes böfögésnél.
2013. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. júl. 25. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szociológus vagyok, még az 5 éves képzésben majdnem kitűnőre diplomáztam, tökjó gyakorlati helyeim voltak, de diplomázás után nem igazán vettem észre, hogy a szociológia diploma kedvelt volna a piacon.

Cégekhez munkaügyre, HR-re erős hátszéllel lehet bejutni, esetleg sima titkárnőnek, de oda mindig túlképzett voltam.

Önkormányzathoz felvettek volna, csak akkor jött a létszámstop és akinél gyakorlatoztam, azt is elküldték.

Központi Statisztikai Hivatalba pedig nagyon válogatják az embereket, leginkább doktoranduszokat szeretnek felvenni, 1 ismerősöm került oda doktori képzés nélkül, de őt a rokona tolta be.

Még a McDonaldsba sem vettek fel, azóta az érettségimmel dolgozom minimálbérért, ezért érdemes volt tanulni, bár utólag már gőzöm sincs, mi a fenének mentem szociológusnak, nem is szeretem az embereket. Itt nyílt ki a felvis könyv. Nem ajánlanám, hogy ide menj.

Talán szociológus-közgazdászként, amit a 2. hozzászóló írt jobb az esély, bár közgazdászból is rengeteg munkanélküli van, de talán 2 nem keresett szakpárossal jobban be lehet jutni arra a kevés állásra.

2013. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh hát értem, köszönöm a választ és a közeljövőben nagyobb sikereket kívánok!
2013. aug. 11. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!