Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány államilag finanszírozott...

Hány államilag finanszírozott félévet lehet igénybe venni? Vonatkozik ez másoddiplomásokra is?

Figyelt kérdés
Van egy diplomám de csak 2 államilag támogatott félévet vettem igénybe, a többit saját zsebből fizettem. Ha most másoddiplomás képzésre akarok menni, akkor igénybe vehetem-e a fennmaradó 6-8 félévet? Én így hallottam hogy ez így van. 12-t finanszíroz az állam.

2013. okt. 23. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelenlegi törvény szerint a 12 félévet úgy használod fel, ahogyan szeretnéd, szóval igénybe veheted most.
2013. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor 10 féléved maradt azt tudod igénybe venni.Semmi akadálya.

De az a fogalom hogy "másoddiploma" már nem létezik.

Van felsőoktatási szakképzés, alap, mester, osztatlan képzés, na meg a PHD/DLA képzés.

Illetve szakirányú továbbképzés (az felel meg a régi másoddiplomának) De szakirányú továbbképzés csak fizetős van, ezt nem támogatja az állam, hiába van még a támogatható félévedből.

Szóval ha alap vagy még régebben szerzett főiskolai/egyetemi diplomád van akkor most mesterképzést válasszál (ne másoddiplomát), azokból van állami támogatott szak bőven.

2013. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Igen ez mesterképzés lesz majd, tehát jóformán nem másoddiploma. Szerény véleményem szerint akkor lenne másoddiploma ha nem ezt is műszaki területen szerezném hanem mondjuk orvoslásban vagy történelemben.
2013. okt. 24. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!