Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemesebb ezek...

Melyik szakot érdemesebb ezek közül választanom?

Figyelt kérdés

-Gazdasági idegen nyelvi menedzser

-Kis- és középvállalkozási menedzser

-Üzleti szakmenedzser

-Kereskedelmi szakmenedzser

Azt is hallottam hogy az első három a kereskedelmi szakmenedzser elágazásai. Ez igaz?


A válaszadóknak jár a zöld kéz!


2013. okt. 25. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a szakmenedzserek felsőfokú szakképzések, a sima menedzserek meg nem.


én már túl egy kereskedelmi ügyintéző képzésen, most egyetemre járok. nézem a munkákat folyamatosan, de még egyszer nem találkoztam olyan hirdetéssel, ahol kértek volna ilyen végzettséget. hát sok előnyöm nem származott belőle. ha kérnek szakképesítést, akkor is felsőfokút, ami ugye 2 éves.


a listádon az üzleti és a kereskedelmi szakmenedzser képzés lehet ilyen. hát a kettő közül meg aztán szinte egyre megy. én talán az üzletit választanám, az nem tűnik bolti eladó kategóriának.


viszont ha gazdasági szakirányba mennél tovább, nem értem miért okj!?

akiket én ismerek, és ilyen képzést végeztek, igazából semmit nem értek vele. a suli jó pénzt kap utánuk és kész.

persze jó ez a szakácsoknak, cukrászoknak, asztalosoknak stb.. akik amúgy is szakmunkás kategóriába tartoznak, de ilyen képzés menedzseri állásokhoz aztán nem kell. ahhoz főiskola egyetem kell.

gazdálkodási és menedzsment szakot ajánlanék neked, nézz utána.

oké, hogy nincs rá pénz, meg magas a ponthatár, mégis érdemes megcélozni.

2013. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ, megfogadom a tanácsod. És a gazdálkodási és menedzsment szak után te mit javasolnál?
2013. okt. 25. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
A gazdmen tényleg jobb választás lenne, utána esetleg vezetés és szervezés msc
2013. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

egyébként mentek a zöld kezek.

2013. okt. 26. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!