Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme egyáltalán egyetem...

Sophienne* kérdése:

Van értelme egyáltalán egyetemre vagy főiskolára tovább menni érettségi után?

Figyelt kérdés

Egy évem van hátra érettségiig, és nem csak internetes portálokon, de a való életben is hallok olyat hogy több diplomás emberek (amiket hallottam pl. kertészmérnökök, jogászok)végeznek bolti eladói, vagy jós csatornánál call centeres munkát, mert egyszerűen nem tudnak elhelyezkedni, és ezzel szemben láttam olyan embert aki egy érettségivel egy nagy vállalat feje és 400-on felül keres. És eléggé elbizonytalanodtam. Én látványtervezői pályán szeretnék indulni, de mivel lesz egy felsőfokú infóm és matekom is ezért számítástechnikai dolog is szóba jöhet.. de inkább látványra mennék. De sajnos nem tudom hogy van e értelme, félek hogy nem tudok majd elhelyezkedni. Sokan állítják hogy a jó munkák 80%-át kapcsolatokkal lehet megpályázni. Az biztos hogy szeretnék 2 nyelvvizsgát, angolt és németet, biztos ami biztos. De leginkább a továbbtanulás része érdekelne most leginkább,azon görcsölök. Szerintetek induljak egyetemen vagy sem? Nektek mi a véleményetek? Lehet hogy valami érdekeltebb szakon kéne indulnom? Nagyon érdekelnének az álláspontjaitok! Előre is köszönöm!


17/L



2013. okt. 27. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha van esély rá hogy nagy vállalat feje leszel, akkor ne görcsölj ennyit a tanuláson. (Bár a válságba is sokan buktak bele így gondolom.)


Ha nincs, akkor marad a tanulás. Illetve az egyetemek kapcsolatépítési szempontból is jelentősek lehetnek.

2013. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan az eszed, tehetséged, motivációd, akkor ne gondolkozz ilyesmin.

Eleve az egész gondolatmenet hibás. Nem alapozhatsz arra, hogy egy érettségivel jobb esélyeid lesznek, mint egy diplomával. "Láttam olyan embert" - hát igen, neki szerencséje volt, örökölt, ügyes volt, vagy nem tudom. De szerinted azért lett vállalatvezető, mert nincs diplomája?... Remélem, érted, mit akarok kinyögni. Lehet szerencséd, de a gimnáziumi érettségi önmagában még nem ad szakmát. Konkrétan kitörölheted vele. A látványtervezői szak meg olyan, hogy be kell futnod. Vagyis ha tehetséges vagy és bejönnek a számításaid, akkor kapkodni fognak utánad. Én művészeti egyetemen vagyok, és jelenleg egy nagy kérdőjel a jövőm, de én más szempontok alapján választottam, csak azt tartottam szem előtt, hogy mit csinálnék szívesen.

Szerintem ilyen alapon ne hagyd veszni az egyetemi tanulmányokat, hogy "érettségivel jobban lehet boldogulni", mert ez nem igaz.

2013. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen, ha mást nem legalább egy OKJ-t csinálni kell.

Egy érettségi kb semmit nem ér manapság.


(Amúgy ha egy nagy vállalat feje 400-on felül keres, akkor valamit nagyon bénán csinál... Olyan pozícióban inkább 7-8 körül vannak a fizuk minimum.)

2013. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy nehéz reál egyetemi szakra menj, vagy OKJ-t végezz.
2013. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!