Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinálnátok akkor, ha...

Mit csinálnátok akkor, ha lenne tehetségetek az egyetemhez, viszont nem lenne rá pénzetek?

Figyelt kérdés
"Dolgoznánk." Hangzana el a mindent elsöprő válasz. Hát, épp azt teszem, viszont permanens munkám már egy hónapja nincs, csak amolyan egy-két naposak egy héten. Szülőkre apellálni nem lehet, ez a lehetőség máris kiesett, valamint amerikai nagybácsim sincs. Álljak be a munkanélküliek táborába, aztán menjek közmunkára a 8 általánost sem végzett emberekkel, és semmi jövőképpel éljek, vagy mit kellene csinálnom? Egy távolabbi városban, ha államilag finanszírozott képzésre megyek, azért ott is kell havonta minimum 30 ezer forint az albérletre, meg még 40 a kajára, és másról akkor még nem is beszéltem. Gondolom a könyveket is meg kell venni. Felejtős a dolog?

2013. okt. 28. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
suli mellett is lehet diákmelót vállalni.abból kijön a kaja,az albérletbe is fut,sőt ha a szülők segítenek valamenyit máris beljebb vagy 1 hónapba.sokan így csinálják,és mégis lediplomáznak olyan 4-5 között.szal csak akarni kell de ezét áldozatot is kell hozzni pl átdogozott vagy áttanult éjszakák,a bulizás pedig már-már luxusnak számít.
2013. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem segítenek. De hogy menjek el egy idegen városba 200k forinttal?
2013. okt. 28. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Nem kell megvenni a könyveket, csak ami létszükséglet. Van könyvtár, van antikvárium. Felsőbbévesek 500 forintért dobják utánad a komolyabb könyveket is.

2. Lehet diákmunkát vállalni a suli mellett.

3. Végső esetben ott a diákhitel.

2013. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak fizetősre tudsz menni?


Én dolgozom heti 20 órában egyetem mellett, röhögve kijön belőle a tandíjam. Nincs valaki ismerősöd, aki be tud ajánlani valahova?

2013. okt. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy állami képzés. A könyveket én antikváriumból, netről, használtan szereztem meg. Illetve van nálunk egy nyomda, ahol potom pénzért megcsinálnak bármit. Melyik egyetemre mennél?

Kollégium nem jöhet szóba? Ha államis vagy, felvesznek nagy valószínűséggel.

2013. okt. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Aranyom, talán nem luxus körülményeket kellene elvárni! Havi 12 ezret fizetek kolira, a kaja egy részét otthonról viszem, másik részét én sütöm, főzöm szóval a kaja sem 40K, ráadásul én ragaszkodom a napi kétszeri meleg ételhez, aki nem az még olcsóbban kijön.

Havi ötvenből vidéki egyetemen lazán ki lehet jönni, úgy, hogy bulizni is van némi pénzed.

2013. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy van szociális és tanulmányi ösztöndíj is.
2013. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kolit valószínűleg kapsz, ha hátrányos helyzetű vagy. Ha a szüleid nem támogatnak, akkor valahogy lehet nyilatkozni, hogy önellátó vagy, ez egy csomó pluszpont szociális ösztöndíjnál. Ha jól tanulsz, 10-20000-et kaphatsz havonta tanulmányi ösztöndíjként második félévtől. Emellett ha dolgozol kb heti 20 órában, akkor simán mehetsz egyetemre.
2013. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a válaszokat, szeptemberig még úgyis keresek annyit, hogy legalább el tudjak indulni (2 félév minimum, aztán csak találok munkát abban a városban, ahol tanulni fogok.) :)
2013. nov. 3. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!