Szerintetek mivel lehet jobban megélni?

Figyelt kérdés

Két lehetőségem van:


1. Elmegyek orvosira, majd pszichiáter leszek 6+5 év + pszichoterápia, és esetleg magánrendelésem lesz


2. Gimnázium után kimegyek Ausztriába a zenei konzervatóriumba (nem tudom, hogy ez a pontos neve-e, ezért írom kisbetűvel) és azt kijárnám, és kint Ausztriában lennék hangszer készítő/javító/hangoló, vagy valami ilyesmi.



2013. okt. 29. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
En villanyszerelonek vagy vizvezetekszerelonek mennek, ha most valaszthatnek, es Ausztriaba jarnek ki dolgozni. Napi 1000 Eurot siman megkeresnek, kotetlen munkaidoben. (most informatikus vagyok Ausztriaban)
2013. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon azt választanám, amihez a szívem húz. Azzal tudok ugyanis boldogulni. A pénz nem boldogít, és ha nem is boldogulok a munkámmal, garantált az idegösszeomlás, ami gazdagon sem öröm. A másodikhoz boldogabb életet vizionálok. (Sajnos az orvos/pszichiáter élete tele van kudarccal.)
2013. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazábó apu erőlteti a zenei továbbtanulást... Én inkább pszichiáternek készülnék... meg zongorázok már úgy 5 éve, de nem is versenyzek meg semmi, nem vagyok belőle kiemelkedő, és ott nem boldogulnék annyira, föleg német nyeven, amikor eddig csak angolt tanultam, és azt se valami fényesen.

A pszichiáter sem lenne könnyű, rengeteget kéne tanunom, de az jobban megy mint a zongora. Meg akkor mehetnék sima gimibe, és onnan még eldönthetem, hogy mi legyen

2013. okt. 29. 19:04
 4/10 anonim válasza:
Ne agyalj előre olyan dolgokon, amit még fel sem vagy képes fogni. Tanuld a zenét, közben persze nyomd a gimit és szépen fel fogsz nőni a kérdésedhez.
2013. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont, jól megfogalmazta.



Egyébként tényleg napi 1000eurót lehet keresni? nekem ez gyanús :)

2013. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább havi 1000 eurora gondolhatott az egyik válaszoló. Napi 300 ezer forintot külföldi multik igazgatói kereshetnek.
2013. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kíváncsiolovia válasza:

mind a kettő:

tanulj orvosit és menj ki külföldre. ott legyél pszichiáterxc

2013. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
osztrákiában melózik a sógorom, saválló anyagokat gyártanak, havi 2200 eurót keres. Ebből lakni kell, enni kell, élni kell. Ha valami marad, haza lehet küldeni a családnak.
2013. okt. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a zenei továbbtanulás nagyon nehéz, csak a legjobbak kerülnek be. Ha nem is a szíved közepe, akkor ne vágj bele.


A pszichiátria, ha érdekel, az jó, de szerintem a magánrendelésre Magyarországon nem sok embernek van pénze (bár lehet, hogy tévedek). Mindenképp tanulj nyelveket, az bármilyen szakmánál jó. PL. pszichiáterként a Magyarországon élő külföldiek már jó kis célcsoport! Sok sikert!


Én sem tudtam még általános végén, hogy mit akarok és így visszanézve a nyelv volt, amit jól tettem, hogy komolyan vettem!

2013. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hello, bocs az OFF-ert, en irtam a napi 1000 Eurot. En sem keresek kozel sem ennyit, es alkalmazottkent senki sem. Csak hallottam a kollegaktol az itteni maszek oradijakrol, pl mennyibe kerult egy csotores kijavitasa, stb, abbol saccoltam ezt.
2013. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!