Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályát tanultatok...

Milyen pályát tanultatok általános után? Jól döntöttetek? Vagy talán megbántátok, hogy ezt a pályát választottátok? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2011. dec. 24. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 éves angolra mentem,és most gimis éveim közepén járok.

Nem bántam meg -ugyan az angollal ma már ki lehet törölni a segged-,az osztályom a jó nyelvérzékű,ám bizonytalan pályaválasztású tanulóknak indult.

Azt azért megjegyezném,hogy miket inkább humán osztályként kezelnek,ezért a kevésbé jó reál tantárgyat tanító tanárokat kaptunk.... Ami valljuk be,szívás!

2011. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Ált. suli után egy viszonylag erős hatosztályos gimnáziumba mentem. Nem bántam meg, mert jól sikerült az érettségim és elsőre felvettek orvosira. Most harmadéves vagyok és még most is nagyon szeretem, nem bántam meg, hogy ezt választottam.
2011. dec. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
80%

"ugyan az angollal ma már ki lehet törölni a segged"


Miért?Csak jó dolog jöhet ha tudsz angolul.Világnyelv.

2011. dec. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 3.!

Az igaz,hogy (még) világnyelv,de annyian beszélnek magyarok közül is angolul,hogy tényleg nem érdemes angolra menni.

2011. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 T_A_ válasza:
100%
Érdekes amit itt olvastam hozzászólásokban... Én mindjárt 24 leszek már. Vendéglátó szakközépbe mentem, majd utána letettem a vendéglátóipari szakmanager képzést kirendeltségen (egyébként BGF lett volna). Utána egy OKJ-s szakács sulit végeztem el. Amit én megbántam az a szakközép része a sulinak mert sztem semmi értelme... Lesz egy érettségid és ennyi. Jahmeg minimális betekintést kapsz mint szakács/cukrász/felszolgáló... de az is nevetséges. Ha valaki mondjuk szakács akar lenni akkor menjen szakmunkásnak, én akkor (szüleim véleménye is ezt sugallta) törekedtem nehogy oda kerüljek mert oda hülyék járnak. Később meg nem vettek fel egy 5*-os szállodába mert nem volt meg a 3 éves szakmai gyakorlatom. Ma már szerencsével meg kitartással egy németországi 5*-os szállodában dolgozom szakácsként jó körülmények közt. Ha nekem választanom kéne újra szakmunkást választanék. Egyébként a vendéglátás nem könnyű szakma sok a stressz, de ha valaki belekóstol vagy beleszeret vagy megutálja. Én beleszerettem :)
2011. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 T_A_ válasza:
95%
Jah kihagytam: nem tudom miért gondolja bárki is azt, hogy angollal kitörölheted... alap nyelv!!! én nem tudok szal elkezdek tanulni most, mert ha angolul tudsz bárhol a világon el tudsz helyezkedni a szakmádban akármi is legyen az!!! És szerintem az emberek 99%-a egyszer ki akarja próbálni milyen lehet külföldön dolgozni. Úgyhogy angolul tanuljon meg mindenki.
2011. dec. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Én olasz-magyar kéttannyelvű gimibe mentem és nem bántam meg! Nagyon szeretek nyelvet tanulni,érzékem is van hozzá, uh nálam nem volt kérdés h nyelvi tagozat.


De nem a középiskola választáson múlik, h mi lesz belőled. Én pl. nem nyelvi szakra mentem egyetemen, hanem alkalmazott közgazdaságtanra, ami elég matekos irány. Az elején nehéz volt felzárkózni, de most már nagyon megy és imádom! Volt osztálytársaim közül van aki orvosira, mérnökire ment. De legalább van egy felsőfokú olasz nyelvvizsgánk :)

2011. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

1. vagyok,ismét

Külföldön nem tudsz elhelyezkedni,csak ha jó ismertségi köröd van.(ja és megjegyezném,hogy középiskolában nem tanítják meg veled az adott szakma szakszavait.)

Az természetesen nagyon jó,meg hasznos dolog,ha valaki folyékonyan beszél angolul.De ez mára már tényleg kevés.

És ha megjegyeztek egy személyes véleményt (bár nyilván most is mindenki ellenem ír majd,és 'lepontoz') , az egyetemi anglisztika szakok sem érnek semmit-de tényleg.Ha belegondoltok,az államilag finanszírozott egyetemek az ilyen töltelékszakok után veszik fel a sok pénzt,és kevest fordítanak rá,hisz nem költséges.(hadd soroljam ide még a médiaszakot is például)


Zárógondolat,avagy remélem egy-két ember elméjét 16 éves létmre felvilágosítottam:

A jövő a fizikával,kémiával,biológiával foglalkozó embereknek van többnyire. (és itt nem a tanárokra gondolok) Na meg persze élsportolóknak.

Úgyhogy,kedves kérdező,én a helyedben ilyen szakra mennék.

2011. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkit felpontoztam!!Utolsó:azt én is tudom,hogy a jövő a fizikáé,kémiáé,stb..,de én úgy érzem,hogy nem szeretnék ilyesmivel foglalkozni.Nyelvi (magyar nyelv és irodalom) egyetemre szeretnék járni a gimi után,amibe lehetőleg íratkozni fogok.Lehet,hogy nem ez a legkeresettebb,de szerintem egy magyartanárnak,akinek diplomája van nem olyan nehéz munkát találni..
2011. dec. 25. 20:52
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
én kéttannyelvű turizmusi szakközépbe járok. sajnos rájöttem,hogy a turizmusból ebben az országban megélni nehéz,így más irányba mennék,azonban kötelező 7 tantárgyból érettségiznem (szaktantárgyak).. érettségis évemben 18 tantárgyam van,ebből 11 német nyelven. 1) annyiból jól jártam,hogy van egy erős felsőfokú német nyelvvizsgám 2) nem jártam jól,mert a sok tantárgy miatt nincs időm maximálisan készülni az érettségi tantárgyakra.. ha visszaforgatnám az időt,egy sima német gimibe mennék :)
2011. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!