Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, rossz matek jegyek....

Egyetem, rossz matek jegyek. Van esély?

Figyelt kérdés

Valaki próbálkozott már egyetemen olyan szakon ahova kellett matek, (mérnökinfó, villamosmérnök, vagy hasonló) úgy hogy középiskolában csak kettes volt matekból, és az érettségije is csak úgy 3-as hogy szerencséje volt és volt valószínűség számítás?


Nem akarok szaros 100.000-ér dolgozni. Valami több kell. De közben meg buta vagyok a matekhoz. Az informatikán kívül meg meg nem nagyon akaródzik más. Most ilyenkor mi van?


Meg nagy baj hogy Analízis 1.-ben ilyennel kezdődik az egész:

[link]


És én ilyen jelet még soha nem is láttam?



2013. nov. 4. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hülye vagyok a matekhoz, de az érettségit röhögve megírtam ötösre. Szerintem felejtsd el a mérnök szakokat.
2013. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem sok esélyed van. Főleg, hogy nem láttál szumma jelet...
2013. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szumma jeltől nem kell megijedni, ezeken a szakokon nincs nagy "varázslás" vele.

A mérnökinfó/villamosmérnök matek tárgyai teljesíthetőek, de ha nem nagyon tudod a matekot, akkor sokkal többet kell vele foglalkozni, mert bizonyos részekhez nem elég tételeket alkalmazni vaktában, hanem át kell kicsit gondolni. Ehhez pedig rendesen meg kell érteni a részleteket. Érdemes lenne a kiszemelt iskola/szak matekos tárgyait megnézni, mert az érintett témákat mindenhol felsorolják, jegyzetek is vannak, feladatgyűjtemények. Ha azokat megnézed és megpróbálod megérteni, és még a középiskolai matekot is rendesen megtanulod (hogy jó alapod legyen), akkor lehet esélyed.

2013. nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

szóval középiskolás matek nélkül esélyem sincs.


Pedig azt gondoltam hogy megyek egyetemre és majd ott elkezdem tanulni a dolgokat, de ezek szerint felesleges pénzpazarlás lenne, mert a középiskola lenne az egésznek az alapja, amit én elpocsékoltam... most kezdem megérteni azt mikor valaki azt mondja hogy bánja hogy nem tanult középiskolában.

2013. nov. 6. 16:02
 5/5 anonim válasza:
Tudom h már késő írni , de megérné jelentkezni. Ugyanis kevés köze van a középsulis mateknak az egyetemihez... :)
2015. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!