Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy készültetek az orvosira?

Hogy készültetek az orvosira?

Figyelt kérdés
Akit már felvettek orvosira idén(főként SOTE-ra), hogy készültek a két emeltre? Most azt, hogy rengeteg tanulás, hagyjuk, ezt én is tudom, kicsit konkrétabb dolgok, praktikák érdekelnének. :) És hány pontotok lett kémia-biológia/fizika hány %?
2013. nov. 4. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából az a praktika,hogy rengeteg tanulás. :D Sok különóra,főként kémiából.Kémiából az elméleten lehetőleg hamar túl kell jutni és rengeteg időt kell fordítani a számításos feladatokra,pl.gázelmélet,ph,molekulaképlet meghatározása,sztöchiometriai számítások,kémiai egyenletek,oldatok stb. A tanár mellett neked is rengeteg időt kell szánnod a gyakorlásra,ebben segíthet pár könyv,Villányi Attila:Ötösöm lesz kémiából,Kémia a kétszintű érettségire.Bioszból azt tanácsolom neked,hogy leginkább a genetikai feladatokkal foglalkozz(a többit meg lehet tanulni),de a genetikát sokat kell gyakorolni.Nem tudom a könyv szerzőjét,de a címe:Ötösöm lesz genetikából,nekem ez sokat segített,keress rá a neten!Én kémiából érettségiztem nem fizikából.A biosz érettségim 95%-os lett,a kémia pedig 91%-os lett,remélem h segítettem vmit:))
2013. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja a pontot nem írtam:463 pont
2013. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok,nem tudom h milyen vagy matekból meg fizikából,de mindkettőből kell egy kicsi,matekból gyakorold az egyenleteket,egyenletrendszereket,a logaritmust,a másodfokú egyenletet,a százalékszámítást ja meg a mértékegységekkel is legyél tisztában,fontos még a valószínűségszámítás meg a kombinatorika(ez leginkább a genetikához kell) az öt9s9m lesz genetikából című könyvben is valószínűségszámítással kezdődnek a feladatokba való bevezetés,fizikából meg leginkább az elektromosságtan kell(Faraday törvények),gázelmélet(Gay-Lussac törvények,Boyle-Mariotte törvény)ezekre fektess nagy hangsúlyt,szintén a fizikához köthető még a galvánelemek meg az elektrolízis,,,ha még majd eszembe jut vmi,akkor majd leírom,,kitartást és sok sikert!:))
2013. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hú, nagyon ügyes vagy, gratulálok! Sajnos le vagyunk maradva kicsit biológiából, szóval még csak most kezdtük a genetikát... A suliban nem valami jó a kémiafakultáció, azon gondolkozom, hogy leadom, mert többet árt, mint használ jelenleg..Szerinted különtanárral fel tudnék készülni?
2013. nov. 6. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen:)) mindneképpen segít a különtanár,sztem van rá esélyed h jó legyen a kémia érettségid,ne legyél elkeseredve,állj hozzá pozitívan és fog menni:))ja és sok sikert!!!:)
2013. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!