Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik középsulit válasszam?

Melyik középsulit válasszam?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os. Az egyik közeli gimibe szeretnék menni humánra, de a szüleim azt mondják, hogy inkább menjek egy közlekedési szakközépiskolába ( záhonyi Kandó), mert szakmát ad, és ha jól fogok tanulni, akkor felfehetnek majd a későbbiekben a Máv-hoz. Lényegében azt szeretném megtudni, hogy szakközépiskolából milyen esélyeim vannak egyetemi felvételire, ami nem a közlekedéssel kapcsolatos? ( én pszichológus vagy tolmács szeretnék lenni)
2009. nov. 15. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
erre csak azt tudom mondani h mind1 h egy szakközépiskolába vagy egy gimnáziumba mész tanulni mert az érettségi mindenhol ugyan az!! csak a szakközép szakmát is ad a gimi meg csak egy érettségit.. de mind1 mert mondom mindenhol ugyan az az érettségi!! akárhova mész ha az érettségid jól sikerül ugyanakkora esélyed van arra h felvegyenek fősulira / egyetemre!!
2009. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szakközép alapjában véve nem ad szakmát!

Ugyan gimnáziumban és szakközépiskolában is van érettségi, mégsem mindegy hova mész, szerintem. Gimnáziumból jobb esélyed bekerülni egyetemre, mert sokkal jobban felkészítenek az emelt szintű érettségire szvsz, amit ha jól hallottam 2014-ben már kötelező tenni min. egy tantárgyból, neked pont esedékes..

2009. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!