Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Februárban jelentkezés és fogalmam sincs, hogy merre menjek...


Van már 4 érettségim (informatika-80%; földrajz-90%; kémia-84%; angol-88%) és egy középfokú angol nyelvvizsgám.


És elég széleskörű az érdeklődésem, eleinte a földrajz volt a legfőbb és a földtudományi alapszakra gondoltam (pl meteorológus) aztán olaj és gázmérnökire. De az utóbbival sztem nem érné kel sokat, és am is sztnék valami "keményebbet" tanulni.


Aztán jött az orvosi... ezéven megcsinálom az emelt bioszt, de sztem még ha fel is vesznek, ami lássuk be elég nehéz... még akkor sem biztos h ezt akarom, mert ez pedig túl kemény lenne, nem szeretnék 6 és még több évet azzal tölteni hogy éjjel nappal tanulok, mert azért annyira okosnak nem érzem magam h ezt végig bírjam.


Aztán legjobban pestre szeretnék menni (ismerősök, rokonok, lakás) szóval ott jobb lenne, és először a gépészmérnökire gondoltam aztán a biomérnökre...


Szeretem az idegennyelveket, azokkal sincs bajom...


Szóval vmi olyat szeretnék amivel később itthon és és külföldön is eltudok helyezkedni, és elég magas a fizetése is... ha van vmi tapasztalatotok ezekkel a szakokkal kapcsolatban vagy új szakokat ajánlanátok akkor annak örülnék


18/F


2011. aug. 27. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Orvosként el tudsz helyezkedni külföldön is, meg itthon is, de csak akkor menj orvosira, ha tényleg nagyon azt szeretnéd csinálni, az máshogy nem megy.

Mérnökként nem tudom, mennyire lehet könnyen elhelyezkedni külföldön, bár biztos van valami módja, de pl. egyik ismerősöm villamosmérnök, ő azért nem szeretne külföldön dolgozni, mert mások a szabványok, így sok dolgot újra kéne tanulnia.

2011. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mérnök, orvos mintkettő olyan amit automatikusan elfogadnak külföldön, mindenhol hiány van a világon mérnökökből, bárhova mehetsz dolgozni.


ahogy látom, az orvosit nem akarod annyira, márpedig az máshogy nem megy, úgyhogy szerintem maradj a mérnökinél.

2011. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Orvosnak én már csak a mostani helyzet miatt sem mennék, de reméljük 5-6 év múlva már nem ilyen lesz minden...


Kérdésedre válaszolva: a mérnöki szakokkal még akár eséllyel is helyezkedhetsz el külföldön, de az előzőnek igaza van.


Esetleg fizikát ha tanulnál? A földtudományit sem tudom miért vetetted el. Olyat tanulj, ami érdekel és ne az alapján válassz, h. milyen keménynek/nehéznek gondolod.


Geodézia (NYME-GEO) - földmérő és földrendező mérnöki? Ugyan az Fehérvár, de Pesttől nincs messze. :) Ritka szakma, tehát Magyarországon is keresett. Külföldön is el tudsz vele helyezkedni, mert erre azért mindenhol szükség van. Expárom ezt tanult és viszonylag nehéz, de amúgy egy szép szakma és én sok lehetőséget láttam benne.


Itt találsz róla leírást:

[link]


Nyelvek viszont bármennyire érdekelnek, ne menj bölcsésznek! Használd ki, h. jó vagy reálból!

2011. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Mérnökökből hiány? Hol?

Mutass már errő egy tanulmányt!

2011. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, a fizika az annyira nem érdekel, vagyis nem keltette fel az érdeklődésemet és hát már nem férne bele még egy fizika érettségi is, így is lesz már annyi h nem igaz... az orvosival tényleg úgy vagyok, hogy jó lenne meg minden, de mégiscsak félek attól h nem marad szabadidőm, ezért nem is kívánom annyira ezt a szakot, de nem tudom, olyan vegyes minden
2011. aug. 27. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a BME-re jössz mérnöknek, akkor azért itt is lekötnek, elintézik a szabadidődet, ne aggódj... :)
2011. aug. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen elhiszem, de talán csak nem annyira mint orvosin, nem? :S
2011. aug. 27. 15:53
 8/13 anonim válasza:
Geológia?
2011. aug. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
öö az a földrajz alapszak vagy a földtudományi része, igaz?
2011. aug. 27. 17:39
 10/13 A kérdező kommentje:
azt szívesen tanulnám de meglehet belőle élni?
2011. aug. 27. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!