Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van lehetőségem munkaügyi...

Van lehetőségem munkaügyi központon keresztül angolt, vagy valamilyen közgazdász végzettséghez illő tanfolyamot végeznem?

Figyelt kérdés
Jelenleg van munkaviszonyom, de szerintem már csak hetekig. Szeretnék a munkaügyi központon keresztül megtanulni angolul középfokú szinten, mert önállóan anyagilag úgysem tudnám megoldani. Van rá lehetőségem? Mik a kritériumai? 25 éves vagyok, de van felsőfokú végzettségem, úgy tudom, hogy akkor elméletileg 30 éves koromig még beleférek valamilyen képzésbe. Vannak itt munkaügyisek, vagy akik tisztában vannak a témával?
2009. nov. 16. 10:21
 1/4 thedani válasza:
Én Pest megyében lakom és én is angolt vagy valami más képzést akartam megcsinálni és hetekig hivogattam a munkaügyi központot, de nem vették fel. És mikor végre felvették akkor azt mondták hogy csak év elején indul angol képzés, de azt hiszem nem úgy ahogy azt előre mondták, hogy minimálbért is kapok mellé. És átképzést meg nekem nem fizetnek mert nem 2008 márciusa óta rúgtak ki a gazdasági válság miatt, hanem most végeztem szakácsként és nem tudok elhelyezkedni. Szóval megmondták hogy sz@rnak a fejemre és nem kapok semmit. Pedig bíztam benne, mert a munkaügyis csak akihez mentem regisztrálni az még ígért mindent. De ha te a válság miatt veszted el a munkád akkor jobbak a lehetőségeid, és talán máshol laksz és ott több a képzés. Sok szerencsét, remélem segített a zagyva beszámolóm :)
2009. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én július óta vagyok reg. munkanélküli. Én egyetlen tanfolyamra se jutottam be, mert pályakezdő vagyok. Gimn. érettségim van, a diploma még nincs a kezemben, de már nincs hallgatói jogviszonyom.


A képzés nem korfüggő, hanem hogy benne vagy-e az aktuáluis célcsoportban, aminek indulnak képzések. 30 éves korig startkártyára vagy jogusult, ami járulékkedvezményt jelent a munkáltatódnak, tehát szívesebben vesz fel, mint akinek nincs ilyenje.


Amúgy nem nagyon hiszem, hogy a nyelvtanfolyamot lehet csinálni mk-n keresztül, de utána kell kérdezni. Amúgy sok jóra ne számíts, a tanfolyamkínálatuk egy rakás f*s, de szinte mindegy is, hiszen úgyse lehet bejutni rájuk.


Én hatalmasat csalódtam bennük. Öt hónap alatt SEMMIT sem segítettek, nincs munkanélküli segély, tanfolyamra nem mehetek, állást egy darabot nem ajánlott még. Regisztáltak oszt' szebb jövőt, oldd meg magad.


:(


25/L

2009. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm, hogy válaszoltatok. Kissé lelombozó, amit írtok. Azért majd megpróbálom próba szerencse alapon. Minden jót kívánok nektek a továbbiakhoz!
2009. nov. 16. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pályakezdő hr-es vagyok. Illetve nem pályakezdő, munkanélküli hr-es. :D Ugyanis a munkaügyi központ szerint, mivel a fősuli előtt volt 1,5 év munkaviszonyom, hiába friss a diplomám, nem vagyok pályakezdő.

Másrészt pedig mivel diplomám van, képzést nem támogatnának, pedig most lenne egy lehetőségem, ha ennyit segítenének, de nem... :(

Állítólag maximum középfokú végzettségig támogatnak bármilyen tanfolyamot.

2009. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!