Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 34 évesen is lehet államilag...

Moncsibaba85 kérdése:

34 évesen is lehet államilag finanszírozott főiskolára beiratkozni?

Figyelt kérdés
Először is szeretném minden kedves válaszolónak megköszönni a válaszokat. A férjem 34 éves és gondolkodunk diplomán, de fizetősre nincs pénzünk. Egyszer már elkezdett egy fősulit, de önköltségeset, így még nincs neki államilag finanszírozott diplomája. Tudjátok milyen törvények vannak erre mostanság?
2013. nov. 11. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet
2013. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az első diploma megszerzése minden magyar állampolgár számára ingyenes. A beiratkozás nincs életkorhoz kötve.
2013. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kötelező nappalin elvégezni vagy lehet levelezőn, esetleg estin? Kell felvételizni vagy elfogadják az érettségi bizonyítványt? Ha jól tudom, nem csak szeptembertől lehet elkezdeni fősulit, hanem januárban is. Meddig kell beiratkozni a januári félévre? Hogyan kell ezt az egészet csinálni mostanság (olyan régen volt már, amikor én iratkoztam be fősulira :))? Köszi a válaszokat!
2013. nov. 12. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! igen lehet jelentkezni 34 évesen is nappalira, de én inkább a levelező v. esti szakot ajánlanám több okból is. Most ha belegondolsz, hogy érezné magát a a férjed egy csomó 18-22 éves között? En 19 vagyok és a mi szakunkra is jár egy 36 éves fickó...én nem vagyok az a diszkriminatív ember, de...1 ember nem áll vele szóba, kb. az apánk lehetne, nagyon frusztráló. Viszont levelezősök között "beolvadna", és több ideje is lenne, hiszen ott tömbösített órák vannak (hetente-kéthetente 2-3 nap oktatás, bár egyetem válogatja). a szaktól függ hogy indul-e államin levelező szak. ezt a felvin kell megnézni. külön felvételi nincs, kivéve ha van vmi alkalmassági vizsga v. elbeszélgetés v. ilyenek, de az érettségi eredményből és a középiskolai bizonyítványból tevődnek össze a pontok. ha van nyelvvizsga, akkor pluszpont, ill. ha okj-s képzése is van, az is plusz pont, ha a szakhoz kapcsolódik. valóban vannak keresztféléves képzések, amik tudtommal február környékén indulnak. Tudtommal ezek 99%-ban fizetős szakok, és főleg olyan szaknál hirdetik meg ahova még kellenének emberek, de a hivatalos, "fő" felvételi a szeptemberi!

Bővebben a felvi.hu-n találhattok nagyon sok infót, az adott egyetem honlapján, az eduline.hu-n.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)

2014. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!