Hol tanulhatok ezekről? (történelem)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az 1-2. világháborút és amúgy a történelmet is. Az lenne a kérdésem (még gimnazista vagyok), hogy 1-2 világháborús témában lehet valahol tanulni valamilyen szakon ami csak azzal foglalkozik? Főiskolára egyetemre gondolok... És ilyen érdeklődéssel lehet munkát találni?

Egyenlőre csak érdeklődök ez ügyben még van időm a továbbtanulásig, de szerintem nemárt ha tisztában vagyok a dolgokkal.



2013. nov. 11. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valami 3-4 éven keresztül csak az első és a második világháborúval foglalkozik. Ha tudod hogy téged ez érdekel a legjobban és mondjuk ezzel kapcsolatban szeretnél majd kutatásokat végezni vagy valami, akkor elsődlegesen történelem szakra kell jelentkezned, ahol bizony az őskortól kezdve fogják neked tanítani a dolgokat. Aztán később szakosodhatsz mondjuk a hadtörténet felé, vagy kifejezetten a 20. század történelme felé, ha lesz lehetőséged.
2013. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
kérdező nem 11.es vagy? ha igen privátbaválaszolj
2013. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem 11-es vagyok.


Azzal nincs bajom, ha elölről kell kezdeni. Azt vettem észre lényegében, hogy csak a történelem érdekel (bármilyen unalmasak is az órák :) ). Törin belül is hadtörténet,harcászat. Magamtól ezek után szoktam is olvasgatni. Akkor helyesbítenék a kérdésemen :) Hol van történelem szak, és a történelemmel milyen szakmában lehetne elhelyezkedni? Mert sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem sok helyen :/

2013. nov. 11. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden olyan egyetemen/főiskolán, ahol van bölcsészettudományi kar (btk), tanítanak történelmet pl. elte, szegedi, miskolci, debreceni egyetem, egri főiskola, stb. A felvi.hu-n utána tudsz nézni.

Nos, jól látod, nem túl széles az elhelyezkedési ráta és mondhatni ott is inkább "kihalásos" úton lehet bejutni. Természetesen lehetsz történelem tanár, emellett elhelyezkedhetsz múzeumokban, levéltárakban. Sokat számít hogy az adott felsőoktatási intézmény milyen szakosodási lehetőséget tud nyújtani.

Azzal is gondolom tisztában vagy, hogy nem ezzel a szakmával fogsz meggazdagodni :) De ha tényleg elhivatott vagy a történelem iránt és tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni később, akkor szerintem nyugodtan vágj bele :) Persze már most elkezdhetsz infókat gyűjteni, hogy később célirányosan tudj majd lépni a jövőddel kapcsolatban.

Ja és azt gondolom nem kell megemlíteni egy ilyen "rajongónak", hogy jól tenné, ha emelt szinten érettségizne történelemből :)

Sok sikert!

2013. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!