Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel az irodalom (emellett...

Érdekel az irodalom (emellett történelem, rajz). Tudtok olyan főiskolákat, egyetemeket Magyarországon, ahol valamilyen írói képzés van?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen, vagy aki irodalmi pályán szeretne tovább menni, melyik főiskola/egyetem kara való neki, és, hogy mit is csinálnak ott.
2013. nov. 7. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy. Írókat nem lehet képezni. Persze vannak különböző szépírói tanfolyamok, amiket jó pénzért el lehet végezni, de valaki vagy tud írni vagy nem. Vagy van érzéke hozzá vagy nem.

Magyar szakot nézegesd, ott nyílik lehetőség arra, hogy publikálj, vannak pl. stílusgyakorlati kurzusok, nálunk pl. van egy olyan minor, hogy kreatív írás (ELTE BTK), ami kifejezetten az ilyen írni és költeni vágyó embereknek van (persze kemény kritériumoknak kell megfelelni ahhoz, hogy valakit felvegyenek).

2013. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nem tudod véletlenül megmondani, hogy erre a bölcsész-magyar szakra mégis mik azok a kritériumok, amiknek meg kell felelni. Vagy, hogy felvételikor mit néznek?
2013. nov. 10. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Emelt szintű érettségit kell tenned magyarból és ennyi.
2013. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz meg, hogy kreatív írás minorra bekerülj, ahhoz meg az kell, hogy egy általad írt novellát vagy verset a szakmai "zsűri" alkalmasnak ítéljen.
2013. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 11. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen, és sok sikert, hogyha tényleg ezen gondolkodsz. :) Én nem bántam meg egy percig sem.
2013. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!