Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök vagy Gépészmérnök?

Építészmérnök vagy Gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 9.-ik osztályos vagyok egy elég erős reál gimnáziumban. Mindenképpen egyetemre szeretnék majd menni és mindeképen műszaki irányba (pl. BME).


Az a kérdésem, hogy melyik lenne a jobb választás:


Építészmérnöki:

- van bennem művészi hajlam

- imádok tervezni

- nagyon érdekel az építészet

- rajzolni nem nagyon tudok, de a tanárom azt mondja nem vagyok reménytelen :D


Gépészmérnök:

- szeretnék autókkal foglalkozni (autógépész)

- imádom a fizikát

- (szintén) szeretek tervezni

- érdekelnek a gépek, a fejlesztés, és a tervezés


Gépésszel könnyebb elhelyezkedni, sokkal keresettebb és talán többet is keres, míg az építész, amivel nagyon nehéz elhelyezkedni az építőipar helyzete miatt.

Melyik lenne a hasznosabb?


- Vagy esetleg el lehet végezni egymás után a kettőt? Azt tudom, hogy papíron el lehet, de mennyi energiát és észt vesz igénybe? Ha nem lehetetlen akkor szerintetek melyiket érdemes először?



2013. nov. 12. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Külön-külön is nagyon nehéz szakok, szóval én inkább azt ajánlom, hogy válassz közülük és csináld végig azt. Van jópár ismerősöm-barátom építész szakon, én pedig gépészre járok (BME-ről van szó), úgyhogy van némi rálátásom mindkettőre, szóval ha vannak konkrét kérdéseid, írj nyugodtan privátot.

Egyébként ha 9. osztályos vagy, még bőven változhat, hogy hova akarsz továbbmenni:)

2013. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Így van, ez még bőven változhat....nem hiszem, hogy kb. 10 év múlva (kb. akkor végeznél) is ilyen felkapott lesz a gépészmérnök szak. Ennek oka egyrészt, hogy most mindenki gépészmérnök akar lenni, mivel most ez a slágerszakma Magyarországon, másrészt egyre többen végeznek évente és hamar telítődik a piac....ha csak a pénz motivál akkor meg olyan mindegy melyikre mész...ha viszont hivatásként tekintesz rá és akár 120 ezerért is dolgoznál gépészmérnökként vagy építészmérnökként akkor teljesen mindegy melyikre mennél, mert legalább azt csinálod amit szeretsz. :)
2013. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére gépészmérnökökből nem nagyon lehet túlképzés :D Én mindenképp azt javasolnám
2013. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igaz, még ráérek gondolkodni. Zöld pacsi megy mindenkinek. ;)

Utolsó: abból tényleg nem lesz túlképzés, ez tetszett :D

2013. nov. 15. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Kár, hogy egyeseknek nehezen megy a szövegértés.:)

Szóval sem írtam, hogy túlképzés van gépészmérnökiből. Annyit írtam, hogy most jelenleg van belőle kereslet, de kiszámíthatatlan mi lesz 10 év múlva.

Én amikor középsuliba mentem még bankár akartam lenni, amikorra már leérettségiztem addigra gépész akartam lenni. Nekem jó mert nemsokára végzek és valószínűleg biztos állásom is lesz. De ilyen hosszú távon nagyon kiszámíthatatlan, hogy mi lesz a jövőben. Amikor én voltam általános iskolás akkor még az ügyvédi és orvosi, gazdász szakok voltak nagyon felkapottak. Most az állam nagyon ráállt arra, hogy mindenkit a műszaki terület felé tereljen, egyetemen tapasztalom, hogy sajnos rengeteg olyan ember kerül ide, akinek semmi keresnivalója nincs itt, csak éveket pazarolnak el az életükből (számtalan ilyen esetet láttam, szóval nem légből kapott dolog, hanem tapasztalat). Mindenkit felvettek aki elérte a 240 pontot, de sima 9. 10. osztályos egyenletek gondot okoznak néhány embernek. De nem is ez a lényeg....hanem az, hogy ha hivatásként tekintesz rá, akkor nem fog érdekelni semmi, csak a kitűzött cél elérése és ha elérted, hogy gépészmérnök legyél, akkor bármennyi pénzért hajlandó lennél dolgozni, mert azt csinálod amit szeretsz. És kívánom, hogy megtaláld a számodra megfelelő, helyes utat, ráfogsz döbbenni, hogy az idő sok mindent megváltoztat majd.

2013. nov. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!