Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ciki, ha egyedül vagyok a...

Ciki, ha egyedül vagyok a baráti körömben, aki nem megy egyetemre?

Figyelt kérdés

OKJ-ra szeretnék járni, az összes többi közelebbi barátom pedig egyetemre megy.


ti mit gondoltok? manapság a diplomásokat és egyetemistákat istenítik és lenézik azokat, akik érettségi után dolgozni mennek vagy OKJ-ra.


a barátaim nem szóltak be, de kicsit furcsán érzem magam, hogy ők lázasan tanulnak az érettségire időt nem sajnálva, én pedig hátradőlve olvasgatom a netet az OKJ-ról...


2013. nov. 14. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, de figyelj a konfliktusokra.


Nekem volt egy OKJ-s barátnőmmel.

Én régebben lenéztem az OKJ-t, ez egy folt volt, amit nehezen felejtett. Erre jött az, hogy voltak beszélgetéseink a továbbtanulásról, és sokszor félreérthetően fogalmaztam. Akkor már nem néztem le senkit tanulmányai alapján, és akkor nem is értettem, mit ért félre a megfogalmazásaimon. Később aztán visszaolvastam... :D

Az ő "bűne" pedig a féltékenység volt.


És itt összecsaptak a hullámok.


Szóval ne legyél féltékeny, ha pedig úgy érzed, lenéznek vagy valami, akkor add tudtukra, de közöld azt is, miből érzed úgy.

2013. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki. Nem való mindenkinek az egyetem. Nekem is van olyan barátom, akinek van esze, de ő mégis elment autószerelőnek, mert őt az érdekli. És? Csinálja és tanulja mindenki azt, amit szeret és érdekli...

Egyébként az érettségire ettől függetlenül tanulj te is! Soha nem tudhatod, hogy meggondolod e magadat a jövőben! És ha később akarsz jelentkezni, akkor ne az érettségin múljon! Nekem testvérem így járt. 4 évvel az érettségi után döntött az egyetem mellett, és most valószínűleg újra kell érettségiznie! Úgyhogy szerintem tegyél most jót, hogy legyen biztosítékod. Nem tudhatod mit hoz a jövő :)

2013. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!