Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A földrajz és a földtudományi...

A földrajz és a földtudományi szak iránt érdeklődöm de nem tudom eldönteni h melyik a jobb, és h melyiken tanítják erősebben a fizikát és a kémiát? Akik ezekre a szakokra járnak légyszíves írjatok : )

Figyelt kérdés
Földrajz vagy Földtudományi szak?

#földrajz #vagy Földtudomány?
2013. nov. 16. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi akarsz lenni.

A földrajz szak geográfusokat képez, a földtudományról geológusnak, meteorológusnak, térképésznek, csillagásznak és geográfusnak is mehetsz tovább.

Földrajzon elég kevés fizika és kémia van. Fizika szinte egyáltalán nincs, kémia néhány tárgy.

Földtudományon több. Főként, ha geológus vagy meteorológus szakirányt választasz.

2013. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
meterológus érdekelne bár a fizikát nem nagyon értem, megtudnám tanulni? van esélyem?
2013. nov. 17. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerinted azt honann tudja bárki is rajtad kívül, hogy meg tudnád-e tanulnia fizikát?

Ha van szorgalmad, akkor igen, ha nem, akkor nem.

2013. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én földtudományis vagyok. Ha azzal kezded, hogy a fizika nem annyira megy, akkor nincs sok esélye a dolognak. A fizika nagyon erős szórótárgy, a csapat háromnegyede bukik. Erős matek kell hozzá, derivált, integrált értékekkel oktatnak már az első előadástól, függetlenül attól, hogy még nem tanultad soha az életben, hogy az mi. Ez is ér persze a legtöbb kreditet. A kémia sem könnyű, de azért közel sem olyan nehéz, mint a fizika. Főleg mechanika, hőtan, optika, elektromosság van az első évben. Ha a meteorológia érdekel, akkor a kötelező elemi analízis I-II-n kívül lesz még atomfizika, matek III-IV, stb. gondold át.
2013. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mellesleg van kritérium fizikából, matematikából, ezeket beiratkozás előtt kell megírni szeptember elején, később van még alkalmad teljesíteni, de ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy ha nem írod meg jól első év végére, akkor kirúgnak függetlenül attól, hogy minden más tárgyból gyönyörűen teljesítesz.
2013. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a deriválást és az integrálást már tanultam attól nem félek elég jól ment , engem csak a fizika aggaszt , kémiát ha nem érteném lenne aki felzárkóztasson, az év eleji kritériumba mi szokott lenni? És Köszönöm a válaszadóknak a válaszokat :)
2013. nov. 22. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:
hát a kritek kémiából meg fizikából a középszintű érettségi felett vannak, de nem gondolom, hogy megüti az emelt szintet.
2013. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Egyértelműen a földtudományi a jobb, msc-vel együtt jó esélyed van elhelyezkedni, földrajzról ugyan ez nem mondható el.
2014. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!