Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottságú, szorgalm...

Humán beállítottságú, szorgalmas, gimis lány hova mehetne egyetemre? (A többiről lejjebb. )

Figyelt kérdés
Most vagyok tizenegyedikes és még mindig nincs ötletem, hogy mit tanuljak a gimnázium után. A matek, fizika, kémia egyáltalán nem mennek, a biológiát még megtanulom, de félek, hogy egyetemi szinten már nem menne. Magyarból, történelemből és a nyelvekből jó vagyok, sőt a nyelveket szeretem tanulni. Szeretnék egyetemen továbbtanulni, de olyan munkát szeretnék, amiért kapok rendes fizetést. Például nem szeretnék tanár lenni, becsülöm a tanárokat, de iszonyú sokat tanulnak és utána szintén sokat dolgoznak és ezért cserébe igen alacsony a fizetéssel "jutalmazzák" őket. Tolmács, fordító sem szeretnék lenni. Légy szíves írjatok olyan szakokat/foglalkozásokat, ahol egy magamfajta humán beállítottságú, de szorgalmas lány is tud boldogulni és nem éhbérért kell dolgoznom. Köszönöm!:)

2013. nov. 20. 17:34
 1/2 czibles ***** válasza:
40%
Felvi.hu-n nézzél körbe. Van pár önismereti teszt, amik egész jó közelítéssel adnak tippeket ilyen témában.
2013. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Én is hasonló beállítottságú vagyok, mint te, annyi különbséggel, hogy én közgazdasági szakközépbe járok, és nekem nem adódott alkalmam rá, hogy biológiát, kémiát és fizikát tanuljak fakton, ezeket csak egy-egy évig tanultam. Pedig nagyon érdekel(t) az orvosi pálya... :/ Ami nálam szóba jött (azért írom ezt, mert hátha neked is adhatok vele tanácsot), a pszichológia, szociológia. Ha egyébként szereted a nyelveket, azzal szinte bárhol el tudsz helyezkedni.

Vannak oldalak, ahol különféle továbbtanulással kapcsolatos kvízeket lehet kitölteni, de szerintem ezek nem sokat érnek, már csak azért sem, mert nekem kijött a közgazdászi pálya. Ebben az az irónia, hogy bár két éve tanulom a közgazdaságtant, egy cseppet sem szeretem és nem is értem... :) Ezzel nem akartam ezzel kapcsolatban a kedvedet elvenni, mert nyugodtan kitöltheted, hátha te szerencsével jársz :) Azt hiszem, ilyen pl. a milegyek.hu, felvi.hu, de ha beírod a keresőbe, hogy pályaválasztási teszt/tanácsadás, több találatot is ad.

Sok sikert! ;)

2013. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!