Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnék menni. Ha...

Orvosira szeretnék menni. Ha a kémia emelt érettségit megcsinálom, de kémia faktot nem tanulok, nem lesz kémia jegyem, az befolyásol valamit?

Figyelt kérdés
Most 11.es vagyok, faktra is járok, de a kémia tanár egy lelassult öregember aki magyarázni is lusta. Elkezdtem különórára jàrni egy nagyon jó tanárhoz. Azt mondta az érettségire szépen fel tud addig készíteni. Na de ha leadom félévkor a faktot akkor a félévi jegy lesz a bizonyítvànyban évvégén? És az nem lesz hátrány vagy baj hogy jövőre a suliban (hivatalosan) nem tanulok kémiát?
2013. nov. 21. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mi lesz a bizonyítványodban év végén, én arra tippelnék, hogy nem lesz benne a kémia, de ezt a sulidban kell megkérdezned. Az biztos, hogy a felvételinél az utolsó két tanult évet nézik, az mindegy, hogy az hányadik (9-10, 10-11, 11-12). De nem is muszáj amúgy a kémia jegyedet vinned, lehet biosz, fizika vagy földrajz is (annyi a feltétel, hogy természettudományos tárgy legyen).

A lényeg, hogy jó legyen az érettségid, senki se nézi, hogy hol tanultad meg, van aki otthon, egyedül készül fel 1-2 évvel a rendes érettségije után. Max. annyi hátrányod lesz, hogy míg a sulis fakt ingyenes, a magántanárnak gondolom nem. De ha ez nem jelent gondot, akkor hajrá, sok sikert. :)

2013. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) azt én dönthetem el hogy melyik jegyem viszem tovább? Azt hittem mindet figyelembe veszik. Az mondjuk szerintem kicsit fura hogy biosz-kémia emelt érettségim van de fizika jegyet viszek tovább :) na de mindegy örülök hogy nem muszáj a suliban bejárnom faktra. Inkább fakt órák helyett dolgozok, hogy legyen pénz magántanárra, mint hogy értelmetlenül legyek fakton ahol nem készítenek eléggé fel.
2013. nov. 22. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A felvételihez 5 tárgynak (ill. 6, a magyar kettőből jön össze) nézik az utolsó két év végi jegyét: magyar, matek, töri, egy idegen nyelv és egy természettudományos tárgy. Az utóbbi kettőt te választod ki, értelemszerűleg azt, amiből jobb vagy, és nem muszáj az érettségi tárgyaid, tehát lehet hogy pl. angolból érettségizel, de a német jegyed számíttatod be, vagy ugyanezt a fizikával.

Azért szokták az emberek azt a jegyet vinni, amiből érettségiznek, mert arra ált. többet tanulnak, jobban szeretik, tehát jobb jegyük van belőle. De ha a másik tárgy jobb, akkor azt kell számolni, egyáltalán nem fura az sem, a lényeg, hogy minél több pontod legyen. :)

2013. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát a két idegen nyelvvel fölöslegesen bajlódok?? Hát ezt nagyon jó tudni, mert a német-angol egyszerre nekem nem akar menni. A kémia jegyem 9.ben 5ös volt de 10.ben 3as (erősebb gimibe váltottam) úgyhogy szerintem azt inkább hagyom akkor. Amúgy ezek szerint elég ha arra az 5 tàrgyra figyelek jegyek szempontjából?? Kicsit sokkolt, hogy fölöslegesen bajlódok az angol, infó, etika, fizika jegyekkel. Mégegyszer köszönöm :))
2013. nov. 22. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!