Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem!? Nem értem?...

Orvosi egyetem!? Nem értem? Kérdés lent

Figyelt kérdés

Szóval, úgy tudom, hogy orvosi egyetemre két emelt szintű érettségi kell. eddig oké, de ha csinálok két emeltet (biosz+kémia/fizika) akkor meglesz a max többletpont vagy nem?

olvasgattam itt a gyakorin, hogy valaki bejutott 414-el meg 390-el. Ha az egyik emeltet elbukom akkor mi lesz? Mit kell akkor csinálnom ha például a kémia emelten nem lesz meg az a % amivel bejuthatok? :(



2013. nov. 24. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a százalékod akkor nem jutsz be. Nem olyan bonyolult...
2013. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy hogy elbukod? Ha nem lesz meg az érettségid (20 vagy nem tudom hány százalék alatt), akkor biztos nem vesznek fel, hiszen nem teljesítetted a követelményeket.

A többletpont - ha jól tudom - 45%-tól jár, ilyenkor elméletileg felvehetnek, ha megvan a pontod, csak nem lesz meg a max. 100 pontod. Pl. ha van egy felsőfokúd, az érettségi átlagod 90%, a bioszod is 90, a hozz pontjaid max, akkor van 410 pontod, amivel idén a vidéki egyetemekre felvettek volna.

De ez az utolsó azért elég ritka, aki tud 90%-os bioszt írni, annak menni fog a 45%-on felüli kémia is (és fordítva). :) Amúgy meg igen, egyébként meglesz a max. többletpontja mindenkinek (ha van két 45%-on felüli emeltje), szóval nem ér pluszpontot egy nyelvvizsga vagy OKTV.

2013. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem minimálisan is kell mindkét tárgyból 75%-ot elérned, az 400 pont. Idén SOTE-ra 423 pont kellet, vidéki egyetemeken 400 pont alatt volt a határ.
2013. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!