Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni, melyik...

Nem tudom eldönteni, melyik egyetemre jelentkezzek mérnökinformatikus szakra? BME vs ÓE vs DE?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy melyiket válasszam. Elsősorban szeretnék információkat megtudni, melyik egyetemen milyen a képzés színvonala, mennyire nehéz elvégezni, mennyire számít hogy melyik helyen végezném el? Milyenek a tanárok?

Meglenne a pontom a BME-re szerintem (400 pont körül leszek), viszont sosem tanultam emelt szinten sem a matekot, sem a fizikát, de még az informatikát se nagyon, mivel nyelvi tagozaton vagyok.(ráadásul a gimis infónak semmi köze az egyetemihez) Megérné így belevágni? Érdekel az informatika, csak nincs elég önbizalmam saját magamban. Tanáraim szerint nagyon jó képességű vagyok, kitűnő vagyok, bár szerintem ez nem sokat számít. Félek, hogy nem bírnám a BME-t, viszont úgy hallottam a későbbi elhelyezkedés szempontjából sokkal többet ér egy BME-s diploma mint egy Óbudai vagy Debreceni. Ez tényleg így van? Csak a hírneve miatt van ilyen nagy értéke vagy sokkal jobb az oktatás? Láttam, hogy van olyan hogy bevezető matematika és fizika, ez mennyire könnyíti meg az egyetemi tanulmányok elkezdését? Vagy hagyjam a fenébe a BME-t és kezdjem el egy könnyebbenk titulált egyetemen?

Bocsi a sok kérdésért,de teljesen tanácstalan lettem eddigi információszerzéseim közben...



2013. nov. 26. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A BME-n a legnehezebb elvégezni, viszont az ott szerzett diplomának van a legnagyobb presztízse.


Ha nem tanultad se a matekot, se a fizikát, se az infot, akkor nagyon nehéz lesz neked. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz. A bevezető matek és fizika egyrészt segítség lehet neked, másrészről viszont két plusz tárgyat jelent - ami plusz idő, plusz zh-k.

2013. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!