Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárszak vagy pszichológia?

Tanárszak vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb. Tanárszakon töri-angolt párosítanék, mert ezeket szeretem a legjobban, de a biosz is jól ment, ezért gondolkodom a pszichón is. Mindkettőt az ELTE-n. Tavaly érettségiztem, és elég pontom van mindkettőhöz, csak dönteni nem tudok... akik a kettő közül valamelyikre járnak/jártak, írják le a véleményüket légyszi!

2013. dec. 3. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég különböző ez a két irány, szakmailag. Mindkettőhöz teljes emberre van szükség, mindkettő hivatás - így tényleg muszáj választanod, nem megy egyik a másik mellett. A pszichológián azért gondolkodsz, mert jól ment a biosz és a humán tárgyak is, vagy mert nagyon érdekel? Van konkrét elképzelésed, hogy ha pszichóra mennél, milyen pszichológus akarnál lenni?
2013. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A pszicho erdekel is, csak nem latok ra egyelore, milyen kunkakorben is lehet vele dolgozni azon kivul, hogy praktizalsz. Szivesen irnek peldaul, de gondolom ez csak kiegeszito dolog egy pszichologusnak.

Tudom, hogy mindketto teljes emberes hivatas, epp ezert nem akarok mellenyulni. Mert a keszsegek megvannak, mindketto erdekel, de tudom hogy ez csak kiindulopontnak jo.

2013. dec. 4. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Írás alatt mit értesz? Regényt, tankönyvet, publikációt írnál? Nem mindegy.
2013. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolkodsz a tanáron? Szereted a gyerekeket? Szívesen tanítanál? Mit látsz ebben a szakmában?
2013. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3! Folyóiratba írnék például szívesen, de akár könyvet is (nem tankönyvet). De ezt csak mint plusz dolog írtam, alapból a pszichológia mint tudomány érdekel, ezért tanulnám szívesen.

#4! Szeretek magyarázni, barátoknak sokszor tartottam már ilyen korrepetálás-félét, ami persze tudom, hogy nem ugyanaz, de a lényeg, hogy amiben jó vagyok, azt szeretem másoknak magyarázni. Eléggé szeretek rendszerezni meg szervezni is, ami szerintem kell egy tanárnak. Egy dolog van, amiben nem vagyok biztos: egy tanárnak kell, hogy olyan kiállása legyen, amivel már az első percben tekintélyt tud szerezni, és ezt mondjuk nem tudom, hogy megvan-e bennem.

2013. dec. 5. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de ennek a dolognak egy pszichológusban is ugyanúgy meg kell lennie...
2013. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy szeretsz magyarázni, mi az ami vonz a tanárságban? Szóval, hogy érzed, örömet tudna neked ez okozni?
2013. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!