Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemesebb tanulni:...

Minek érdemesebb tanulni: pszichológusnak vagy mentőtisztnek?

Figyelt kérdés
+ hozzátenném, hogy lány vagyok.

2013. nov. 17. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ehen akarsz halni, de elhivatott vagy, menj mentotisztnek. de felejtsd el a karacsonyt, szilvesztert, unnepeket, mert a mentotiszt az bizony 3 muszakban tolja, es az ev minden napjara beoszthatjak.
2013. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a franc tudja. A pszichológus jobban keres, de nehezebben helyezkedik el. A mentőtiszt ellenben nagyon rosszul keres, veszélyes a munkája, de nagyon könnyen elhelyezkedik.


Én egyiket sem választanám. Habár abban lehet reménykedni, hogy minél előbb összeomlik az egészségügy, végre történik valami pozitív változás.

2013. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A mentősök hivatásból csinálják. Elkezdik és nem bírják abbahagyni, mert érzik, hogy szükség van rájuk. Ez egy nagy érzés, szerintem. A pszichológusnak nem ilyen egyértelmű a helyzete, és igen, nehéz melót találni. Akkor már pszichiáter, az írhat fel receptet is, és a biztosítók is elfogadják (nyugaton a pszichológust nem mindig tériti a biztosító).

Nőként mégis pszichológusnak mennék (pszichiáternek) - egy férfi jobban megcsinálhatja, hogy műszakban van, beteget cipel - és pszichológusként meg (bármilyen ilyesmi szakmában egyébként) még gyes alatt is vagy félállásban dolgozhatsz, ami gyerekvállalásnál ideális. Szóval... te tudod. :)

2013. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Azért a pszichológust meg a pszichiátert nagyon nem kellene összemosni. A pszichiáter orvos, skizofréneket, depressziósokat, öngyilkosokat kezel.

A pszichológus pedig egy bölcsész. Ő maximum egyszerűbb problémákat tud megoldani.

2013. nov. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
4. Nekem írtad, hogy összemosom? Éppen próbáltam megkülönböztetni a kettőt. Pardon, ha nem vette ki eléggé magát.
2013. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kromosome ***** válasza:
100%

4. kolléga nagyon el van tévedve. A pszichiátert az különbözteti meg a pszichológustól, hogy rendelkezik olyan orvosi háttértudással, ami alapján felírhat gyógyszert olyan pszichés problémákra, amiket valamilyen agyi-biokémiai rendellenesség indukál - ezt a pszichológus nem tudja, és nem is akarja megtenni (apropó, nem kötekedek, de egy öngyilkost max. a pap tud kezelni).


Ettől függetlenül a pszichológiai tudása bőven ugyanakkora, ha bizonyos esetekben nem nagyobb, mint a pszichiáteré. Utóbbiak ugyanis túl sokszor választják a kényelmesebb megoldást, és mindenféle lelki bajra gyógyszert írnak fel (tisztelet a kivételnek).


Úgyhogy kollega, tegyen rendet a fejében: a pszichológus nem "bölcsész", és nem "csak egyszerű problémákat" tud megoldani, hanem igen-igen összetett és súlyos lelki gondokkal küszködő embereknek nyújt segítséget! :)


Ja, és mondom ezt én, mint mérnök (sok a pszichós ismerősöm).

2014. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

"Ja, és mondom ezt én, mint mérnök (sok a pszichós ismerősöm)."


A pszichológus rohadtul bölcsész, a szak is a BTK-hoz tartozik szóval ezen kár vitázni. Arról lehetne vitázni viszont, hogy mi számít egyszerű problémának. Azt azért megnézném amikor a pszichológus mániás depresszióst próbál mániás fázisban kezelni. Baromi vicces lenne, de tényleg. Az is vicces szituáció lenne amikor a pszichológus megpróbálja meggyőzni a megalomán téveszmést arról, hogy nem ő Jézus, úgy hogy a másik félnek konkrétan zéró a betegségbelátása.

Azt azért hozzá kell tennem, hogy nem akarom leszólni a pszichológusok munkáját, hiszen jó esetben a pszichiáter munkáját is segítik, egy enyhébb depresszióval, személyiségzavarral pedig lazán elbánnak, de megbocsáss uram, te lehet, hogy sok pszichológust ismersz, de én meg jártam már párszor a zártosztályon és beszélgettem ott betegekkel. Jelentős részüknél a pszichoterápia gyógyszer nélkül nem elég.

2014. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!