Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a BKF tervezőgrafik...

Vélemények a BKF tervezőgrafika szakáról? Akik oda járnak/jártak, elégedettek? Vagy akiket nem vettek fel, utána mihez kezdtek, maradtak ezen a pályán vagy örülnek hogy nem ezzel foglalkoznak? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés
Művészeti pályán OKJ-s képzés is megfelel ( egy munkához)? /gondolom nem ér fel egy diplomával, de azzal is el lehet helyezkedni? Vagy nem éppen szükséges a diploma? /

2013. dec. 3. 16:25
 1/2 anonim válasza:

Szia.

Én okjt végeztem alkalmazott grafikából, ami ugyan az mint a tervező grafika. Most idén jelentkezek az iparra és a képzőre. Tavaly is jelentkeztem, viszont akkor animációra és nem tervező grafikára sajnos akkor nem sikerült. Viszont egy osztálytársam jelentkezett a BKF- tervező grafika szakára, és őt felvették. Az én véleményem, hogy a BKF-re könnyebb bekerülni mint az Iparra vagy a képzőre, viszont ott fizetni kell mert önköltséges. És egy félév 374 ezer forint, ha jól emlékszem, de lehet azóta már változott.

Én azt javasolnám, hogy mindneképpen járj el felévételi előkészítőre, ha esetleg az iparra mennél vagy a képzőre. Mivel az előkészítő kevesebb idő, mint a 2 éves okj, én ezért ezt javasolnám. Ha pedig a Bkfre szeretnél menni, oda is jó, ha viszel egy két tervet. Gondolok itt: logó tervek, arculattervek elemei:(logó,névjegykártya,levélpapír,boríték, esetleg egy két ajándéktárgy terv pl:kitűző, pólóterv stb.) csomagolásterv, plakátterv ... portré- és aktrajz.

Persze ezek nem csak a bkfre jók, hanem akár az iparra akár a képzőre.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Sajnos nem abba az irányba tanulok tovább, de talán majd egyszer, később. Sosem lehet tudni. Több tényező miatt sem választhattam volna azt a szakot. De tényleg köszönöm a választ. :)
2014. okt. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!