Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikusok válaszoln...

Mérnökinformatikusok válaszolnátok az alábbi pár kérdésre? (sokat segítene)

Figyelt kérdés
Melyik egyetemre jársz, milyen érettségivel jutottál be, egyetem előtt hogy ment az infó, mennyit tanulsz(óraszámban), milyen tantárgyak vannak, ès szeretsz-e ott lennu és tanulni ezt a szakot?

2013. dec. 3. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:

BME (első félévem), fizika és matekfakttal, 90+os emeltinfóval és matekközéppel soksok ponttal kerültem be.

A szak tetszik, sok matekot, infót és (első évben) kevés fizikát tanulunk. A tanulási órákat nem merem megszámolni.

2013. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Debreceni Egyetem. Középfokú matek meg infom volt, mindkettő 80-82 % körül. Egyetem előtt jól ment az infó, mivel a szokásos "Word-Excel-Access" hülyeséget tanultuk, amit már kb általános iskolában tud lassan mindenki. Egyébként mindegy hanyas vagy gimiben, az egyetemen teljesen más a matek is, de ha ott szorgalmas vagy( meg persze érted is ) akkor nincs gond vele :) .


Tantárgyak : Itt megnézheted az összeset : [link]


Első 2 félévben készülj a matekra, meg bekapcsolt gép nem nagyon lesz. Pl. Bevezetés az informatikába órán számrendszer, számábrázolás, számrendszerek, unicode kódolás ilyeneket vesztek :)

C meg Java programozás van 1-1 félévig, Adatszerkezetek, adatbázis, de ott vannak a listán.


Nem igazán szeretem ezt a szakot, és már megbántam, hogy erre jelentkeztem, mert egyáltalán nem ezt vártam az egyetemtől.


De az utolsó mondatom persze ne befolyásoljon, csak válaszoltam a kérdésedre :)

2014. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!