Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 év felett lehet ingyenesen...

25 év felett lehet ingyenesen OKJ-s képzésen részt venni? Vagy milyen lehetősége van egy nem pályakezdő 25 évesnek ingyenesen szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Nincs, hacsak nem a munkaügyin keresztül.
2013. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A munkaügyiben előnyben vannak azok, akik pályakezdők... Szóval ez így nehéz lesz.
2013. dec. 7. 15:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszadók olyan témában adtak választ amiről fogalmuk sincs. (sosem értem miért kell mást félrevezetni, vagy csak beírni valamit találomra ha nem pontosak az ismeretei valamely témában valakinek)

Természetesen van lehetőséged ingyenesen okj szakmát-végzettséget szerezni, akár 60 éves is lehet nem befolyásol semmit a korod. Annyi a különbség a 18-19 évesekhez képest, hogy Te már nappalira nem mehetsz, csak esti iskolarendszerű képzésre vehetnek fel.(nem tanfolyam az mindenkinek fizetős, még a 18 éveseknek is itt a kulcsfogalom az hogy iskolarendszerű képzés!!)

Az igaz hogy esti képzések között szűkebb a kínálat, mint a nappali képzések között, de azért vannak szép számmal.

Ahhoz hogy ingyen tanuljál szakmát nem a kor a kritérium, hanem az hogy még nem szereztél ingyenes szakmát iskolarendszerű képzésben az állam által finanszírozva. Ebből egy mindenkinek jár akárhány éves is éppen.

2013. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

# 3


Akkor magyarán mondva, ha én elmegyek 23 évesen egy hegesztő szakmát kitanulni estin, akkor nekem az ingyenes lesz? Úgy, hogy pl. most járok első szakmára, de otthagyom, mert időközben rájövök, hogy mégsem fekszik. Akkor nincs meg a szakma ugye és ha elmegyek 23 évesen egy másik szakmára akkor nekem az ingyenes?

2013. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És akkor, mi a helyzet, ha már van egy targoncavezetői szakképzés-elágazás megnevezésű bizonyítványom, amiért fizettem, akkor is jár egy ingyenes szakma?


Ez azért is érdekelne, mert volt olyan munkahely, ahol közölték, hogy ezzel így önmagában nem is vezethetnék targoncát, tehát akkor az egész nem is ért semmit...

2013. dec. 7. 21:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4-esválaszolónak igen ha otthagyod és nem szerzed meg akkor a következő ingyenes.


Kérdezőnek: amiért fizettél az nem számít, attól még az első állami finanszírozott szakmát szerzed, hogy előtte tanultál saját pénzen. Tehát jár az ingyenes képzés.

Targoncavezetői iskolarendszerű képzés nincs az tanfolyam volt amire jártál, ingyenességbe nem számít bele a tanfolyami képzés. Az hogy az a bizonyítvány mire jogosít nem tudom nem írtál róla sokat.

2013. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez akkor egy jó hír. :)


A targoncás bizonyítványt azért kellett megcsinálnom, hogy használhassam az előző munkahelyemen lévő raktár targoncáját. A képzést a munkahelyem fizette ki egyben, de nekem vissza kellett törleszteni.


A képzésről: 3-4 szombat-i napot vett igénybe az oktatás, aztán volt egy vizsga. A "végzettség" megnevezése pedig: targoncavezető. Ami még érdekes, amit már korábban írtam, hogy a megnevezés utáni részben aláhúzással választható a típusa a képesítésnek. Ebben az esetben a szakképesítés-elágazás van aláhúzva. Ezért is gondoltam, hogy akkor ez nem is teljes képzés. Ami miatt még erre következtettem az az, hogy voltam közben más helyeken állásinterjún és ott azt mondták, hogy ezzel a bizonyítvánnyal önmagában nem is vezethetnék targoncát... :S


De akkor azt mondod, hogy így is jár egy ingyenes képzés? Mert annak nagyon örülnék! :D

2013. dec. 8. 08:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze hogy jár, ha nem szereztél még okj szakmát ingyen (a targoncavezetői semmit sem számít, pláne hogy te fizetted)

Van e érettségid?

8-általános után mit tanultál, hány osztályod van meg?

2013. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A másik probléma pontosan az érettségi. Amikor érettségiztem, akkor kezdődött egy nehéz időszak a családban. Dolgoznom kellett, emiatt nem jelentkeztem se egyetemre, se máshová, és az érettségimnek is csak egy részét szereztem meg. A matek és a nyelv hiányzik.


Eddig nem volt lehetőségem befejezni, de most változtatni szeretnék ezen.

Ezért foglalkoztat most ennyire ez a téma. Nem tudom azt se, hogy most akkor először mindenképpen érettségizzek le a maradékból, vagy kezdhetek nélküle szakmát? Több lehetőségem lesz a szakmák közül választani, ha leérettségizek? És lehet ezt egyben csinálni? Úgy értem, hogy ha bejelentkezek egy suliba pl. villanyszerelő szakmára, akkor előtte megcsinálhatom ott az érettségit, és aztán a szakmát?

2013. dec. 8. 11:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg mindenképp befejezni az érettségit, mert ha jól tudom 5 évig nem fejezed be ugrik a másik 3 tantárgy és újra kell érettségizned. A matek és a nyelv még a könnyebbik része. Matekból megírod, megvan a pontod és már meg is van, nyelv pedig nem nehéz. Vagyis már akinek, én jó vagyok angolból, csak azért mondom, de egyáltalán nem nehéz a kettest összeszedni, de gondolom nem arra hajtasz. :)
2013. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!