Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után merre tovább?...

Érettségi után merre tovább? Mihez kezdjek, ha úgy igazán semmihez nincs kedvem, egyetlen egy dolgon kívül, amiből viszont nem lehet megélni?

Figyelt kérdés

17 vagyok, jövőre érettségizek, és körülbelül szeptemberbe merült fel először a kérdés, hogy ha az érettségi meglesz, mihez kezdek utána? Olyan ötletem nincs amiből meg lehetne élni. Egyetlen egy dolog van amit kifulladásig, szívvel-lélekkel, mindent beleadva, nagyon sokáig csinálni tudnék. Az pedig a táncolás. Örök szenvedélyem a Jazz balett, Hip-Hop és Kortárs modern, ezekre gondolok. Ha kiöregszek utána még lehetek táncpedagógus, koreográfus stb... Olvastam a neten, ehhez valamiféle felsőfokú művészi végzettség kell, azzal semmi gond nincsen, megtennék és megtanulnék bármit érte. Örök álmom volt már gyerekkorban is, hogy híres táncos leszek.

Csak attól félek, hogy ezzel már elkéstem egy kicsit, mert eleve egy művészeti szakközépiskolában kellett volna kezdenem. Jelenleg egy sima, érettségit adó gimnáziumban vagyok, 10-től 14 éves koromig jazz balett-kortárs modern táncot táncoltam heti 3 alkalommal, hobbiként, aztán volt 3 év "szünet", a tinédzserkor tetőfokán nem igazán érdekelt semmi, csak a hanyagság és a semmittevés, de körülbelül fél éve valahogy "hazatalált" az eszem, és most szeptember óta megint visszamentem táncolni, de most Hip-Hop-ot táncolok. Olyan lehetséges, hogy most ügyesebb vagyok, mint mikor abbahagytam a táncolást 14 éves koromban? Mert mindenki ámul-bámul, hogy ezt is megtudom meg azt is megtudom csinálni, atyaég. Magyarul bőven vagyok olyan jó ott, kezdőként, mint aki már évek óta odajár. Régebben versenyeken is voltam és 1.-2. helyezés nélkül sosem ment haza az akkori csapat. Anyukám és a barátaim is folyton azt hajtogatják, hogy menjek rá erre a témára, még lehet,hogy sokra viszem vele, én meg mindig csak legyintek, mer ebből véleményem szerint később nem lehet megélni. Vagy mégis?

Akik a Táncművészeti Főiskolára járnak, előtte milyen iskolába jártak? Feltétlenül Művészetibe végzetteket vesznek fel? Hogyan tudnék megélni belőle(ha egyáltalán meg tudnék)?



2013. dec. 10. 16:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!