Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosok, Gyógyszerészek!...

Orvosok, Gyógyszerészek! Mennyibe kerül nektek az egyetem?

Figyelt kérdés

Nem albérletre gondolok meg ilyenekre hanem olyanra hogy könyvek,gyakorlatra köpeny stb.

Azért kérdezem mert hallottam hogy vannak olyan anatómia könyvek ahol ilyen 40.000 Ft-nál kezdődnek.



2013. dec. 15. 17:37
 1/4 reptoid ***** válasza:

Hát olyan nagyon sokféle anatkönyvet nem használnak, a funkci az szerintem mindenhol használt, atlaszokból lehet válogatni, de ott is azért a sobotta a népszerű. De a könyvek árát nem az egyetem határozza meg, hanem a kiadó meg a könyvesbolt :D De igen, kb itten körül van egy 3 kötetes atlasz.


Könyveket lehet venni használtan is, meg ott a könyvtár is, persze van, amit ajánlatos megvenni, mert sokszor forgatod sokideig. Más könyveket elég csak kikölcsönözni a könyvtárból a félév vége felé. Sok tárgyból meg elég az előadásanyagból készülni. Legalábbis nálunk így volt.

Sok könyvet lehet venni fénymásoltan is 2-3000 Ft-ért.

4-5 könyvnél többet szerintem én nem vettem meg, pedig már egy pár évet lehúztam. És abból is van, ami kb kinyitatlanul porosodik :D


Egy köpeny nem tudom, mennyibe kerül, biztosan van egy pár ezer, nekünk szerencsére volt itthon. Én mondjuk szeretek minden nap tiszta, vasalt köpenybe menni, de ez csak az én perverzióm :D Van aki kb sose mosta, vasalta ki. Első években ez igazából mindegy is.


Gumikesztyűt is venni, abból is egy olyan 50 pár elégnek kell lennie egy félévre. Mondjuk azt sem tudom, mennyibe kerül, de biztosan nem drága :D


Inkább a bulizásra tegyél félre pénzt, mert látom a sok begyepesedett alakot, akik ki sem állnak a tanulásból, aztán rossz rájuk nézni :D

2013. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvosira járok, és bizony elég sokba kerül, főleg az első pár év.

Könyvekre első évben szerintem simán ráköltöttem kb. 80 ezer forintot, pedig egyrészt nem vettem meg mindent, másrészt jó pár könyvet nem eredetiben vettem meg (khmkhm).

Persze lehet faragni a költségeken (használt könyvek, kölcsön könyv, könyvtárból kölcsönzés, netről letöltés), plusz nekünk jár némi jegyzettámogatás is, plusz külön kedvezmény, de azért akkor is sok.

Atlaszból a Sobotta az ajánlott, annak az eredeti ára vagy 45 ezer forint...Ebből mondjuk lejön a 10%-os diákkedvezmény, de hát még úgy sem mondanám kifejezetten olcsónak:D

De persze vannak olcsóbb atlaszok is, amik tökéletesen használhatóak.

Funkcionális anatómia könyv (gyakorlatilag az anatómia tankönyv) van vagy 18 ezer forint, és akkor még ott a Szövettan, az Embriológia stb.

Második évben bikém, élettan...ezeket se nagyon lehet könyv nélkül megúszni.


Köpenyből nekünk nem kell sok, a legtöbb gyakon úgy is adnak, egy csomó helyen a nyári gyakon is. De ha nem is adnak, simán jó egy fehér gatya meg egy póló is.

Fehér papucsot mondjuk nem árt beszerezni, és ha az ember vmi olyat akar, amiben nap végére nem rohad le a lába, az sem kifejezetten olcsó.


A fonendoszkóp kb. 23 ezer forint, de vannak olcsóbb verziók is (mondjuk 8-10 ezertől).

A szike meg a csipesz már nem nagy tétel, azok megvannak kb. 2000 forintból.


Szóval igazából nagyon nagyon sok pénzt el lehet költeni, de azért okosan is meg lehet oldani, ha nem nagyon telik rá.

2013. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 45000 ment el első félévben.

Gytk/1. év

2013. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk elsőtől saját köpeny kell, azt 4000 Ft alatt nem nagyon lehet megúszni. A legolcsóbb könyv, amit eredetiben megvettem, az is 10ezer Ft volt, de ennél csak drágábbak szoktak lenni (sokszor még használtan is). Fénymásolva kb. a feléből meg lehet úszni, de nem lehet mindent fénymásolatból tanulni, pl. atlaszt eredetiben kell venni, használtan is 20ezer Ft legalább. Nekem szerintem összességében legalább 100ezer Ft elment az első évben, bár köpeny, egyes könyvek egyszeri vételek és jók később is, el is lehet adni ha már nem kell, szóval később sokkal kevesebből is meg lehet úszni.
2013. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!