Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennél, ha nem sokkal a...

Mit tennél, ha nem sokkal a diploma előtt úgy éreznéd, hogy éveket pocsékoltál egy olyan képzésre, amire nincs is szükséged, mert ezen a területen a szakképzés többet ér, és rájössz, hogy csak a szüleid akarták minden áron a diplomát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát mostmár mind1!!!A diploma az diploma marad!Azzal , hogy megszerzel egy diplomát, azt akárhogy is nézzük de nem lehet idő pocsékolásnak nevezni!. Esetleg ezután váltasz egy más téma körre és abból is szerzel egy diplomát!
2009. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a témakörrel van a baj, mert a témakör ugyanaz lenne szakképzés esetén, csak szakképzésen sokkal többet és részletesebben tanítanak, hogy ebben a szakmában hasznos legyek munka területén.
2009. nov. 25. 09:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Elárulnád mit tanultál?
2009. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
informatikát, de itt nem számít a diploma
2009. nov. 25. 10:36
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy ha elvégeztem volna szakképzést ezen a területen, akkor be lehetne sorolni a tanultakat, hogy igen, ezt tanultam, ezt tudom, de a diploma csak átfogó alapképzés, semmi konkrét.

A szüleim teljesen más területeken szereztek diplomát, azt gondolják, ez is olyan.

2009. nov. 25. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanulással senki nem lesz szegényebb (mármint szellemiekben). Nyugodtan elvégezhetsz még egy szakképzést is, abból károd nem lesz, hogy egyetemet is végeztél.
2009. nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, hogy tudnám visszaszerezni az elvesztett ambíciómat? Ki szeretnék utazni külföldre dolgozni és tanulni, ott akarom megtanulni azt a képzést, aminek hasznát látom, aztán majd honosítom, már szervezés alatt áll, ha összejön, kicsit több, mint fél év, és kint valószínűleg több évet leszek, de előtte be kell ezt is fejezni, csak valahol elveszett a lelkesedés, és nem tudom, mit tudok csinálni, hogy ne érezzem ambíció nélkül ilyen nehéznek.
2009. nov. 25. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Én májusban végeztem az egyetemen francia szakon, de már harmadikban rájöttem, hogy ez engem mégsem érdekel, de anyukám rábeszélt, hogy csináljam végig. Már akkor hülye voltam, de belementem, Most egy olyan OKJ képzésre járok ami érdekel, tetszik, de mivel van diplomám így fiezhetem a súlyos pénzeket:S Én négy évet pocsékoltam el.
2009. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!