Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki szakra éri meg...

Melyik mérnöki szakra éri meg jelentkezni?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök, környezetmérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök?

2013. dec. 21. 21:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Ja, szerintem a sorrend:

1.Vegyészmérnök

2.Gépészmérnök

3.Villamosmérnök

4.Környezetmérnök

De!:komolyan mondom, hogy azt válaszd, amit szeretsz

2013. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

# 11: Egyik se rossz jövő szempontjából, és nem érted, miért ír ide, aki buta vagy tájékozatlan??

Akkor magyarázd meg, mi az a 'környezetmérnök' szakma?

Jó, oké, kegyből munkavédelemben vagy minőségirányításban tud dolgozni, de ott ezer más végzettségű is.

2013. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Pont azt mondtam, hogy az összes jó te retardált.
2013. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Akkor végezd el a környezetmérnöki szakot, esetleg még két másik kamuszakot is... Utána meglátod.
2013. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök>vegyészmérnök>gépészmérnök>környezetmérnök


A környezetmérnöki szakot igazából nem nagyon ismerem, de nem sok jót hallottam róla! De ha esetleg azt szeretnéd elvégezni, akkor az angolt és németet tanuld meg mellé minél magasabb szinten és akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon jó eséllyel eltudsz majd helyezkedni!:)

Egyébként pedig a villamos szakok a legjobbak (és legnehezebbek is)!

Vegyészmérnök is hasonló nehézségű, de ha jó a kémiához való beállítottságod akkor az azért könnyebben vehető szerintem.

Gépészmérnök pedig....attól függ hol végzed el. Lehet nagyon jó munkád is vele, de itt már szerencse is kell hozzá, hogy ki is fogd azt.

2013. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A környezetmérnökit nem ajánlom. Talán az a legkönnyebb, de úgy hallom azzal a legnehezebb elhelyezkedni.

Ha szereted a kémiát, akkor válaszd inkább a vegyészmérnökit.

A gépész, villamos szakhoz fizika, utóbbihoz informatika tudás is kell.

2014. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Villamos > gépész >>>> vegyész >>>> környezetmérnök a sorrend a diploma értékét illetóen, és sokkal nagyobb az értékbeli esés a gépészmérnök után. A villemos és gépészmérnök első két helyén talán még lehetne vitatkozni, de az egyértelmű hogy ez a két szak plusz a legjobbak közé t*artoznak a BME-n, ami még ezekre is rálicitál az az a BME-s informatikai mérnök.


Jelzem aki vegyészt tette a rangsroban első helyre annak fogalma nincs arról hogy mit beszél, lassan már könyvet lehetne írni belőle hány gyógyszer/vegyipari cég szűnik meg vagy épít le az országban és hányan nem szenvednek emiatt ebben a szektorban.


10 éve vagyok a BME-n, tudom mit beszélek. (és nem, nem azért mert 10 évig járom az egyetemet)

2014. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Én környezetmérnöknek tanulok, barátom villamosmérnök lesz. Igazából azt tanuld amit szeretsz,én nem bírnám azt tanulni amit a villamosmérnökök. Igaz amiket írnak, biztos nehezebb lesz nekem elhelyezkedni mint barátomnak, de ha ügyes vagy, talpraesett, szereted is, akkor el fogsz helyezkedni a nyelv amúgy meg mindenhol elvárás hogy tudni kell.
2014. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
0%
Ja azt még hozzá teszem hogy egyre többen nem diplomájukban helyezkednek el, egyre több ilyenekről hallok hogy pl:. magyar diplomával a bankba dolgozik, mérnöki diplomával manager-kedik....
2014. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mérnöki diplomával sokszor lehet manager-i állásba menni, de magyar diplomával (mi az a magyar diploma????) biztos, hogy nem lehet bankban dolgozni
2014. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!