Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki ügyvéd...

Miért akar mindenki ügyvéd vagy orvos lenni?

Figyelt kérdés
Egyik sem bombabiztos, hogy jól fizet. Vagy csak a presztizs miatt?

2013. dec. 21. 23:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%
Igen, mert azt hiszik ha a nevük elé írhatják a "Dr." jelzőt, akkor mindenki azt hiszi róluk, hogy hú de okosak meg befolyásosak.
2013. dec. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Én például azért mentem orvosnak, mert nagyon szerettem a természettudományos tárgyakat. Orvosin kívűl még a vegyészmérnökin gondolkoztam, de ott sok a matek, ezért elvetettem. A biológus szakirány meg egyszerűen nem vonzott. Lényegében arra mentem, amerre az érdeklődési köröm húzott.
2013. dec. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%

Tévedésben vagy kérdező ! Nem akar mindenki orvos vagy ügyvéd lenni.

A "Dr" kérdéssel kapcsolatosan meg csak annyit,hogy nézzél meg egy két politikai műsort vagy tv híradót és látni fogod,hogy szinte senki nevéhez nem írják ki,hogy "dr" ha csak le nem doktorált az illető a saját szak területén.

A Jogász vagy orvosi "dr" nem igazi "dr" azaz nem feltétlen biztos,hogy le is doktorált az illető.

Néz utána a neten,hogy kik azok akik hivatalosan és jogosan használhatnák a nevük elé írt "dr" megnevezést.

2013. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

1. Nem akar mindenki annak menni.

2. Mindkettő olyan szakma, amire mindig szükség van

3. Igen, jól fizet, legalább is a többihez képest.

4. presztízs is

2013. dec. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 reptoid ***** válasza:
92%

00:27


Tudom, mire akarsz kilyukadni, vagyis hogy a végzettséghez járó dr. cím nem tudományos fokozat, de ettől még nyugodtan használhatja, aki megkapja. Bár néhány ember számára érthetőbb lenne a med. juv. dent. stb rövidítések kirakása is, az emberek nagyrészét csak még jobban megkavarná.


A műsorokban meg az életben úgy általában nem azért nem rakják ki az ügyvédek neve elé a dr-t, mert nem jogosultak rá, hanem mert nem olyan minőségükben nyilatkoznak. Politikusoknál pl sok ilyen van.

Orvosokat azért nem írtam itt, mert őket általában direkt a foglalkozásuk miatt hívják a műsorba. Ahogy egy kutatót is nyilván a szakterületéről fognak kérdezni, ezért ebben a minőségében lesz ott, így ki is írják a tudományos fokozatát. Ellenpéldának pedig végképp ott van Pálinkás József, mikor politikusként volt a médiában mindig csak simán Pálinkás Józsefként emlegették, aztán neki nem jogász vagy orvos diplomája van.


Szóval ebből levonni a te következtetéseidet nem helyénvaló.

2013. dec. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem lesz 'Dr.' a nevük előtt, hanem 'dr. med.' vagy 'dr. jur.' te gyökér.

Mi az hogy jól fizet? Orvosi és jogi diplomával lehet olyan állásokat találni könnyen, amiből biztos megélhetésed van, ez nem elég jó?

2013. dec. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
2013. dec. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

ügyvéd nem bombabiztos, de az orvos, főleg ha jó orvos, és nem él vissza a helyzetével és a tudásával, akkor bombabiztos.


Orvosra mindig is szükség lesz, míg világ a világ.

2013. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos az orvos sem biztos, ill. olyan kínszenvedés, hogy az valami hihetetlen itthon. Ha meg kimész, akkor semmi előrehaladás, ott mindig számon tartják,hogy külföldi vagy stb. Mondjuk jól keresel, de nem mindenki akar kint gyógyítani, pl. én sem vágyom erre, bár tudom, hogy Németországban pl. viszonylag jó kezdőfizetésért szakorvosi előtt pár évvel már leléphettem volna. A barátom ügyvédjelölt itt Pesten nemzetközi irodánál, és többet keres, jobban meg is becsülik. Persze ehhez szerencse is kellett neki, meg a jó nyelvtudás. Amúgy sztem egyre kevéssé választják az emberek ezeket a pályákat, mert nagyon sokat kell szenvedni, szakvizsgával bíbelődni, hiába a presztizs, ami am totál kiveszett már sztem mindkét pályából. Az orvosra kb. mindenki dühös, mert félrekezel a többség szerint nem elég figyelmes. Az ügyvédre meg azért dühösek, mert azt hiszik, hogy még a kerítése is kolbászból van, közben nyilván nem minden esetben. Barátom évfolyamtársai közül aki pl. nem volt jó tanuló, és kapcsolatot sem épített, az most ügyvédi irodánál maga fizet, hogy alkalmazzák. Szóval sehol se könnyű, én már azt mondom nem orvosira mentem volna, de azért bízok benne, hogy ez változik idővel.
2013. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Az orvososdin kívül nemigazán érdekelt semmi. Na jó, hazudok...

Imádtam/imádok gotározni, énekelni és zongorázni, de nem láttam magamban annyi kraftot, hogy később abból meg is tudjak élni. Utólag belátom, nagy hiba volt...

15 éves korom körül nagyon elkezdett érdekelni a történelem, a régszet - és mivel akkor épp Dan Brown fan koromat éltem -, a szimbólumkutatás, művészettörténet.

Aztán rájöttem, hogy ehhez megint rossz helyre születtem: van régész ismerősöm, de egyáltalán nem olyen izgalmas foglalkozás, mint hittem.

Aztán visszakanyarodtam az orvosi felé, végül ilyen egyetemre kerültem. Nem bántam meg. Érdekes, van benne kihívás, és biztosítva van a jövőm.

21/L

2013. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!