Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? Szakközép...

Melyiket válasszam? Szakközép vagy szakmunkás? (a lényeg lent olvasható)!

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket kéne választanom? Szakmunkásba járok, eladónak tanulok, eddig egy félévem van meg. Na már most nekem ez az iskola nagyon gyenge a tanárok szerint. Nem hiába vagyok kitűnő. Az osztályfőnököm felajánlotta, hogy átmehetek szakközépbe logisztikusnak, de nem tudok dönteni, mert megszerettem az osztályom is és a szakmát is és nem tudom mi várna rám, ha átmennék szakközépbe.1 évet már gimnáziumba is jártam. Szerintetek mit tegyek?

2013. dec. 26. 09:50
 1/5 anonim válasza:
100%
Én a magam részéről jobban szeretem az állandóságot, mint a folyamatos változást, úgyhogy én a te helyedben elvégezném a szakmunkásképzőt, főleg ha megszeretted mind a szakmát, mind az osztályodat. Utána pedig szépen leérettségiznék, akár munka mellett, aztán pedig továbbtanulnék, ha volna lehetőségem. De az érettségiig semmiképp ne állj meg, akármelyik utat is választod!
2013. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Igazad van és lehet ebből a szakmából többet ki lehet hozni,mintha még fősulira is mennék.Könyebben lehetek sikeres,mint egy olyan ágon,amit lehet nem is értenék :) .
2013. dec. 26. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Szakmunkásba nincs érettségi.
2013. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elpazarlod az éveket egy szakmunkába, menj át szakközépbe ahogy az ofőd javasolta. Az eladó szakma egy nagy semmi az életben...minimálbérét pakolhatsz más boltjában..hagyd meg annak akinek ennyi az észbeli képessége, hogy ezt az iskolát tudja csak elvégezni...a képességeidet nem kibontakoztatni magaddal szemben bűn, a fejedet fogod a falba verni később ha most nem tanulsz rendes iskolában...

Azok akik majd munka mellett blabla válaszokat adják ne hallgass azt sem tudják mi fán terem az élet..ha már dolgozol és el kell tartani magad esetleg családárt is felelősséggel tartozol nem ugrálhatsz ki vagy szolgáltatva egy munkaadó kényének-kedvének hogy ő milyen beosztásban foglalkoztat téged..nyugi nem fogja érdekelni hogy te tanulsz neki a profit kell...szóval tanulni akkor a legegyszerűbb amikor itt az ideje..nem munka mellett..

2013. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek is.

Tulajdonképpen nem szeretnék sehol alkalmazott lenni...gondolkoztam a dolgon és inkább elvégzem ezt,maradok érettségizni(+2 év) és utána egyre feljebb és feljebb,végül szeretnék majd egy saját boltot.(Am ez az iskola most csak 3 éves és lehetek élelmiszer ,ruházati,műszaki cikk eladó is).

2013. dec. 27. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!