Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki Általános Iskolában...

Aki Általános Iskolában gyenge tanuló és csak szakmunkás képzőbe vagy szakiskolába van már lehetősége menni az még később lehet Jogász, Közgazdász? Illetve egyéb szellemi munkával járó foglalkozást végezhet?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve mivel későn fogtam fel azt hogy tanulni kellett volna ezerrel hogy legalább egy Középiskolába felvehessenek de most 8. osztályos vagyok és kb 1 hete "jött meg az eszem" hogy tanulni kéne. Na de 1-2 es tanuló vagyok, sok lemaradásom van (amit már nagyon bánok) és legfőképpen a matematikával, kémiával, fizikával van gondom mert a többi könnyebben tanulható viszont ezekhez a tantárgyakhoz azért már egy kis logika is kéne. Nem tudom hol kezdjem? Van e értelme? Mert hogy a szakmunkás képzőbe/szakiskolákban nem láttam, hallottam olyat hogy valaki ment volna utána Jogásznak, Közgazdásznak stb... Van még lehetőségem helyrehozni ezt az egész botlást?

#foglalkozás #tanulás #nehézség #jogász #közgazdász #általános iskola #szakiskola #szakmunkás képzők #gyenge tanulmányi eredmény #szellemi munkák
2013. nov. 15. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Persze hogy van még esélyed. Szerintem átvesznek simán szakközépbe is miután elkezded egy szakiskolában a sulit.
2013. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Az a lényeg, hogy teszel-e érettségit, mivel az előfeltétel a továbbtanuláshoz.

Ez pedig addig biztos nem sikerülhet, amíg random nagybetűvel írsz olyan szavakat, amiket nem kérni (hogy mást ne említsek)...

2013. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélhetőleg kis időn belül már jobban megy a helyes írás ami egyébként nem menne olyan rosszul ha nem írnék olyan szavakat nagy betűvel amiket kicsivel kellene vagy fordítva. Még a földrajzi nevek helyesírásával van gondom de igyekszem majd többet olvasni, tanulni ameddig bírom :)
2013. nov. 15. 16:15
 4/4 anonim válasza:
100%

Bárkiből lehet jogász vagy közgazdász. Ha nem is a Corvinus-on, de sok másik felsőoktatási intézményben is képzik ezeket az "állatfajokat" - már elnézést a kifejezésért, még véletlenül sem sértésnek szántam, csak tőlem nagyon távol áll ez a világ. S mégis, én magam is közgazdásznak tanulok, bár ez most nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez.

Lényeg a lényeg: az ilyen jellegű szakokra a felvételi tárgyak általában a matematika, a történelem és az idegen nyelv. Ezen tárgyak utolsó két tanult év végi jegyét illetve érettségi jegyét veszik figyelembe a felvételinél. Ha nem akarsz a legjobb egyetemekre bekerülni, akkor nem szükséges emelt szinten érettségizni, én sem tettem. A jogi szakokat személy szerint nem ismerem, de a gazdasági matek elég húzós volt a fősuli első 3 félévében úgy, hogy nagyon rossz matekos voltam a középiskolában, szóval a matekra feküdj rá nagyon, ha nem is érettségizel belőle emelt szinten, érdemes fakultációra járni.

És mindenekelőtt: tanulj meg tanulni! Nem magolni, hanem értelmezni, amit olvasol, kiszűrni a lényeget, saját jegyzeteket készíteni, stb. Van négy és fél éved az egyetemig/főiskoláig, feküdj rá a témára és akármi lehet még belőled! Hajrá!

2013. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!