Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van, aki családi v. egyéb...

Van, aki családi v. egyéb okok miatt hanyagolni kezdte a tanulást, de később változtatott magán, hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki általános iskolába jól tanult, majd gimibe ellustult, így nem sikerült jól az érettségije, de később változtatott magán és lediplomázott?


minek hatására történt meg a változás,hogy sikerült ismét szorgalmasnak lenni?



2013. dec. 27. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most próbálom meg szeptemberben a jelentkezést, általánosban jó voltam, kitűnő,középsuliban meg lusta.

Kijavítom az elszúrt érettségiket és megyek fősulira,ha minden jól megy.

Minek hatására változtam meg?

Egyrészt belegondoltam,hogy én, aki általános jól tanultam, ennél többre is képes vagyok,mint 2-3 érettségik...

Másrészt elkezdtem dolgozni és hiába mondják hogy néhány szakmunkás mennyit keres pedig csak szakmunkás, ez úgy 0,00000001%...látom hogy diplomával alig várják a cégek hogy náluk dolgozz(na nem bölcsészként... :) ) és rendesen meg is fizetnek, hülye leszek egész életemben gürcölni minimálbérért amikor csak szorgalom kell hogy többre vihessem. A változás annak hatására történt,hogy este hazadöglök a szülői házba, hullafáradtan keresek annyit hogy éppen elég és nincs előrelépési lehetőség :)

2013. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó annyira jól megfogalmazta a lényegét a dolgoknak hogy már hozzátenni sem lehet semmit. Pontosan jól látja az életet immár munkatapasztalattal maga mögött, hogy is működik a világ a valóságban. Remélem olvassa sok okj szakma éltető közönség is a választ...és el is hiszi hogy ez az igazság és nem a saját kárán jön rá..mert érettségi után egyből továbbtanulni sokkal könnyebb mint munka mellett egy nagy levegőt venni és elkezdeni tanulni..pláne a javító érettségire...
2013. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!