Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely szakmai tárgyat taníttatn...

Mely szakmai tárgyat taníttatnád a közoktatásban (általános vagy középiskola)?

Figyelt kérdés

Kedves Egyetemisták/Főiskolások! A kérdés elsősorban nektek, vagy már diplomás személyeknek szól: mely szakos tárgyadat taníttatnád az általános vagy középiskolában, amivel szerinted többek lehetnének a fiatalok, s elősegítené a fejlődésüket?

Figyelem! A kérdés nem arról szól, hogy mit vennél ki, vagy mi helyett taníttatnád - vegyük úgy, hogy mivel a 4 óráig tartó iskola miatt most amúgy is sok "szabadideje" van a lurkóknak, nem kell semmilyen tárgyat kivenni a tantervből e helyett.



2013. dec. 28. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én közgazdasági szakközépiskolába járok, és úgy gondolom, hogy a gazdasági ismeretet kötelező lenne mindenkinek tanulnia, rémisztő mennyire műveletlenek felnőtt emberek e téren.
2013. dec. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan én az egyetemen egyáltalán nem tanulok semmiféle pénzügyi ismeretekről, de szerintem ez nagyon fontos lett volna, mindenkinek, középiskolában.

Ezenkívül nekem van egy olyan tárgyam, amelynek a célja a kommunikációs és tanulási képességek fejlesztése, ez is elég hasznos lenne középiskolában.

2013. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe mint az 1.-nek.


Nagyon sokan úgy kerülnek ki az iskolapadból, hogy sok dolgot nem tudnak. És most nem olyan hű de nagy dolgokra gondolok hanem ilyen "apróbb dolgokat" mint pl:. hitel és számítása, különböző elismervények kitöltése, adók stb.

2013. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
alapvető közgazdaságtani ismeretek mellett jó lenne állampolgársági ismeretek, mint tárgy bevezetése, hogy amikorra az ember leérettségizik, legalább azt tudja, milyen jogai és kötelezettségei vannak
2013. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!