Hova tovább? gimnazista vagyok. Szeretnék gyermek pszichológus lenni. Hová kéne mennem ahhoz, hogy ez megvalósuljon

Figyelt kérdés
( melyik szakirány pl. , esetleg konkrét helyek) mit ajánlatok, mi lenne a legjobb .és miből lenne jó ha emelten érettségiznék. mi kell oda .én arra gondoltam,hogy bioszból meg latinból . előre is köszönöm a válaszokat :)

2013. dec. 31. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológia szakra kell menni, a szakirányokon még ráérsz agyalni, ha már ott vagy. (Gondolom, gyermekpszichológust akartál írni, mert gyermek pszichológus csak úgy lehetnél, ha örökre ennyi idős maradnál, és közben diplomát szereznél.)
2013. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel csak egyetérteni tudok. Plusz kiegészíteném egy kicsit: pszichológusnak csak egyetemen tudsz tanulni. Az országban hat egyetemen van ilyen szak, nézz utána (ha jól tudom, akkor ELTE, Pázmány, Károli, valamint a pécsi, szegedi és debreceni). Három éves alapképzés után 2 éves mesterképzés következik, amely elkezdésekor már szakosodnod kell. De ezzel még nincs vége a tanulmányaidnak, utána még szakirányú továbbképzéseket kell elvégezned (ha pszichoterapeuta akarsz lenni, akkor kettőt), ezek már teljesen saját zsebből mennek, semmilyen támogatás nincs rá, ráadásul követelmény hozzá, hogy 150 óra terápiára járj te magad is - amit szintén te fizetsz és szintén a te idődből megy. Egyébként kezdd el tervezgetni az érettségit stb, mert elég húzósak a ponthatárok minden évben, nem egyszerű bekerülni.

Ezeket nem eltántorításnak írtam le, hanem hogy tisztában legyél vele. Nálunk nagyon sokan vannak (ELTE), akiknek elképzelésük nincs arról, hogy amit kinéztek maguknak, mint végzettség a pszichológián belül, az mennyi melóval, tanulással, idővel és pénzzel jár együtt. :)

2013. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, közben most olvasom a leírást a kérdésed alatt.. Akkor írok még pár dolgot :)


Jelenleg egy emelt szintű érettségi a követelmény, ez nyugodtan lehet a biosz. Felvételi tárgyakat nézd meg, hogy mit számítanak be (felvi.hu honlapon mindent megtalálsz), de egyébként matekot, magyart, törit, angolt, németet, bioszt beszámítják. Latinban nem vagyok biztos, szerintem nem, de nézd meg. Ha nem számítják be, akkor teljesen felesleges emeltezned belőle, mivel nem sok szükséged lesz rá az egyetemen. Biológia viszont lesz bőven, úgyhogy nagy előnnyel indulsz, és könnyebben fognak menni ezek a tárgyak, ha emelt szinten tudod már a biológiát.

2013. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm a válaszokat!!! azt szeretném még tudni ,hogy amik saját zsebből mennek , mennyi az körülbelül és ,hogy hova mennyi pénz kellene beadni? hogy működik ez pontosan? én most arra gonodolta ,hogy Debrecenben a bölcsészettudományi karon pszichológia szakon szeretnék tovább tanulni. az átlagom jó , négyes -ötös . emelt biologia-kémia szakon vagyok , bioszból szeretnék emeltet tenni. meg latinból is emelten akartam ,mint idegen nyelv de abból nem lehet (csak angol v német v orosz v francia) igy az emelt magyar nyelv és irodalomra gondoltam , idegen nyelvnek meg angol. szóval azt akartam kérdezni ,hogy az egyetem után hova kell menni ahhoz ,hogy gyerekpszichológus legyek ? és ez mennyi évvel , pénzzel jár együtt ?
2014. jan. 5. 20:48
 5/5 A kérdező kommentje:
angolból középszinten gondoltam * (bár ez még változhat... ) :))):)
2014. jan. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!