Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulhatok ingyen az egyetemen...

Tanulhatok ingyen az egyetemen ha költségtérítésesen szereztem diplomát korábban?

Figyelt kérdés

2012-ben diplomáztam, költségtérítéses formában végeztem el. (sikeres államvizsga, nyelvvizsgák, megvan a bizonyítvány)

12 félévet fizet az állam, ez az én esetemben is fennáll még?

Köszönöm!


2014. jan. 2. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
igen jár neked a 12 félév ha annyit akarnál még tanulni...
2014. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem, annyit már nem akarok tanulni :P elég lesz 3-3,5 év ami egy BA.

Csak nem volt világos számomra, hogy akkor is jár-e, ha már van alapképzésem, igaz telejesen költségtérítésesen.

2014. jan. 2. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi az új 2012-től hatályos Nemzeti Felsőoktatási törvény már erre lehetőséget ad, mert csak annyi a kikötés hogy 12 állami ösztöndíjas félév jár egy embernek azt hogy ezt mire használja már nem szabályozza, illetve abban sem tesz különbséget a tv, hogy olyan veszi e igénybe a támogatást aki már diplomás vagy aki még csak középfokú végzettséggel rendelkezik. Szóval ebben a tekintetben határozottan jó az a Nemzeti Felsőoktatási tv.

(A régi felsőoktatási tv valóban nem engedte volna egy újabb BA/BSC szak elvégzését ingyenesen ha már van egy BA/BSC diplomád, még akkor sem ha azt saját erődből finanszíroztad.)

2014. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Ez tényleg egy értelmes módosítás volt, örülök neki :)

2014. jan. 2. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!