Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes informatikával foglalk...

Érdemes informatikával foglalkozó pályát választani továbbtanuláskor?

Figyelt kérdés

Most 11-es vagyok gimiben, tehát már eléggé esedékes, hogy eldöntsem, hogy hova is tovább. Viszonylag jó tanuló vagyok(4,1 átlag). Érdemes lenne belevágnom? Hiszen egy modern világban élünk, ahol elengedhetetlen az informatika és pont ezért gondolom, hogy a későbbiekben megfizetnének.

A válaszokat előre is köszönöm.

17/L



2014. jan. 2. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Belevágni éppenséggel érdemes.


Viszont nem biztos, hogy menni fog. Nagyon sokan kibuknak az ilyen szám.tech-es, mérnökis szakokról és nagyon kevesen kiemelkedőek.


Én okj-n vagyok. Köv. szeptemberbe csinálok újra két tárgyból érettségit.

Gazd. infora járok én azt látom, hogy a többieknek eléggé a szájukba rágják és így se megy nekik. /nekem eléggé jól megy bár lehet azért mert én kb. 14 éves korom óta tanulom/

2014. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kitűnőre érettségiztem (most már) tavaly. El is kezdtem a villamosmérnökit a BME-n, de nagy a hajtás. (Programozni itt is tudni kell, infón meg 'szinte' csak az van.) Szóval ha érdekel a téma, akkor vágj bele, sok sikert hozzá, de készülj fel hogy nagyon nehéz lesz (ráadásul vannak tárgyak, amiken az évfolyam 50-80%-a bukik).
2014. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, de csak akkor ha olyan szakot választasz, olyan tudást szerzel, amivel kevesen rendelkeznek. Ráadásul ez az a szak, ahol a szerzett ismeretek nagyon hamar elavulnak. Pl valaki a tk-n informatika műveltségterületen végzett, amilyen programot ott megismertek, már sehol nem használják, viszont az újakat, új programokat neki magának kell elkészítenie, megismernie.

Ez egy olyan terület,ahol nem a papír, hanem a tudás számít. Egy multi pl nem kérdezett semmit a jelentkezőktől: adott egy feladatot, akik túljutottak, azoknak újat adott.Ha megoldották a problémát, ismét kevesebben voltak. Végül maradtak tízen a jelöltek, azoknak felajánlottak magas fizetést, amerikai továbbképzést, gyors előrehaladást. A papír, végzettség csak ezután került szóba.

Tehát egyetemet célozz meg, ne tingli-tangli továbbképzéseket!

Egyébként informatikai ismereteket már a legegyszerűbb adminisztrátori álláshoz is megkövetelnek, tehát sokan rendelkeznek is alapfokú felhasználói tudással.

2014. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad azt, hogy mennyire érdekel, meg ez a hobbid, meg hasonlók, csak azt, hogy fontos terület, fejlődik, és jól megfizethetnek, ezért azt mondom, hogy neked nem érdemes.
2014. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!