Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes belevágni? Mennyi...

Érdemes belevágni? Mennyi időt kéne rá szánnom?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni. 11. osztályos tanuló vagyok most, ebben az évben kezdtem el kémia faktra járni. Eddig nem volt jó tanárunk, semmit se értettünk a tantárgyból, mostanában azért kezdem érteni, de nem tudom, hogy sikerül-e megtanulni a kémiát és bioszt is emelt szinten.

A másik probléma, hogy eléggé lusta vagyok, csak néha érzek ösztönző erőt, és elég nehezen is tanulok... Nagyon nehezen marad meg a fejemben az anyag. De eddig jó tanuló voltam, majdnem minden évben kitűnő voltam, csak mostanában rontottam. Szerintetek mennyit kéne vele foglalkoznom ahhoz, hogy sikerüljön bekerülnöm?


2014. jan. 3. 17:33
 1/1 Kovács Ferenc1 válasza:
Elég sokat! Vannak időszakok az ember életében, mikor nincs kedved tanulni, de ha orvos szeretnél lenni, akkor ezeket ki kell iktatnod, mert ha ott nincs kedved tanulni, akkor hamarosan megkapod az eltávos papírt. Mondjuk én nem tegnap érettségiztem, de ha akarod, meg tudod tanulni. Az egyetemen, ha felvesznek, sokat kell magadtól tanulni, ha most elkezdesz önállósodni, akkor túl sok meglepetés nem fog érni később.
2014. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!