Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű Magyar vagy...

Emelt szintű Magyar vagy Biológia-vagy közép szintű?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, egyetemre szeretnék jelentkezni! A 2 felvételi tárgy ami oda kell, és amiből érettségizni fogok Biológia,Magyar.

Eddig úgy néz ki,hogy középszintű vizsgát teszek minden tantárgyból.

A kérdés,hogy ha pl Bioszból vagy Magyarból emeltszintű vizsgát teszek és meg van a 45 % akkor 50 töbletpontot kapnék,ami jó lenne.

Melyikre nagyobb az esély,hogy Biológiából

vagy. Magyarból emelt szintűt teszek és elérem a 45%-ot vagy,hogy középszintűn elérem a kb 82%-ot?

Mert ha pl Magyarból emelt szintűn összejöne az a 45% akkor Biológiából akkor is szükségem lenne kb 80%-ra.

Mennyire megvalósítható emelt szinten 50% fölött teljesíteni?

Magyar vagy Biológia emelt szintű a nehezebb?

Megkockáztassam az emelt szintűt vagy nagyon hajtsak rá mindkét tantárgyból a közép szintűn a 80%-ra?

Megszerezhetőek azok a 80 %-ok magyarból és bioszból?



#Érettségize
2014. jan. 4. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
szaktól függ.. Mindkettőhöz nagyon kell tanulni, hiába humán szak a magyar, nagyon sok a latin az emeltem. Hát... nézd meg hogy amilyen szakra akarsz menni, ott melyik éri meg jobban?
2014. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A te felkészültségeden és képességeiden múlnak az eredményeid!

Közép magyar: ha jól megy a szövegértés, vagyis nem rontod el az első részét az írásbelinek, és írsz egy jó elemzést/összehasonlítást/érvelést, akkor sima ügy a 80-90%. Kb. magyarból 4-es tanulók megírják a 80%-os magyart, sőt, nálunk hármas tanuló is megírta 80%-ra.

Emelt magyarra csak akkor jelentkezz, ha fakultáción tanultad az irodalmat és a nyelvtant és tényleg értesz hozzá. Otthonosan kell mozogni irodalmi és műveltségi kérdésekben, ehhez nagy olvasottság szükséges. Nyelvtanhoz kapcsolódóan is bőven vannak kérdések, ahhoz gyakorlat szükséges. (Bár te nem ötös emeltre hajtasz.)

Biológia emelt nem könnyű, pláne nem a szóbeli része, nagy felkészültséget igényel. Nem mondok újat azzal, hogy nem érdemes emelt biosznak ugrani akkor, ha nem tanultad emelt szinten.

Közép szinten szerintem magyarból és bioszból is simán fel tudsz készülni úgy, hogy 80%-ot elérd, kb. ha mind a kettő tárgyból ötös vagy, és készülsz rendesen, akkor sikerülhet úgy, v jobban is.


Mindkettő tárgyból készültem emeltre, és ha ezekből emelteztem volna végül, akkor a biológiát választottam volna, de csak azért, mert kicsit kiszámíthatóbb, viszont sokkal többet kellett volna rá tanulnom, mint emelt magyarra.

2014. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!