Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök szeretnék...

Villamosmérnök szeretnék lenni (8. -os vagyok), és melyik szakközép iskolákba mehetek, hogy bekerüljek a BME-re?

Figyelt kérdés
Ha lehet Budapesti iskolákat mondjatok.
2014. jan. 5. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan szakra menk ahol tanítanak erektronikát/erektrotechnikát.

Vagy menj olyan gimibe ahol fizikát tanítanak.


Egyébként tök mindegy hova mész. Mert ugyanolyan esélyed van gimiből is ill. szakközépből is egyetemre menni. Ha középsuliba ilyeneket tanulsz akkor is csak az első egy max két fél évben könnyebb mert érted miről van szó.

2014. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hali, én a Trefortba jártam (kéttannyelvű osztályba), most elsőéves vagyok a VIK-en (villamosmérnök szak). [Most még 2 jó érettségivel (85%)+nyelvvizsgával be lehet(ett) kerülni.]

Amire készülj fel, az a matek (ez létfontosságú hogy jól menjen), programozás (ha van rá mód, szerintem már most kezdd el tanulni). Aztán mikor már belerázódtál, akkor jöhetnek a villamossági dolgok (digitális technika, elektronika, stb)

2014. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fontos, hogy honnan mész. A gimi is teljesen jó. Számomra pl. pont a digit és a prog volt könnyű, mert ezek érdekesebbek voltak, mint a matek, hiába jöttem gimiből.

Ami szerintem fontos, hogy érdemes hobbi elektornikázni, mert az első 2-2.5 évben nem igazán lesz sok gyakorlati dolog, ami pedig nem kelt sok kedvet a témához(a gyakorlat hiánya).

Szóval szerintem az lenne a legelőnyösebb, ha valami jó nehéz gimibe mész, ahol szenvedni kell a tanulással. De ez csak az én véleményem.

2014. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!