Fizika vagy Matek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ugye nemsokára le kell adni a felvételi jelentkezést és a Fizika és Matematika Bsc között gondolkozom... Sok embertől hallottam,hogy Fizikával sokkal jobban el lehet helyezkedni,mint matekkal. Jelenleg úgy érzem a matek jobban megy,mint a fizika,de ez talán azért van,mert arra sokkal jobban készültem.Azok véleményét kérdezném,akik nálam jobban belelátnak ezekbe a dolgokba,sőt talán ami még jobb tapasztalták is. Szóval Melyik legyen? Mik az előnyei és hátrányai a dolgonak? (Később remélhetőleg,mint matematikus vagy fizikusként szeretnék elhelyezkedni. Mérnök nem szeretnék lenni :D

Végül egy utolsó kérdés:Ha az egyik, akkor hol?

Úgy értem,melyik egyetemen. Azt hallottam az ELTE-n jó a fizika és a matek,de a környezetemben sokan SZTE-t mondják... Meg ezeken a rangsorokon is SZTE az első. Szóval melyik a jobb Pest ELTE (esetleg BME) vagy pedig az SZTE? Vagy valami más egyetem?


Köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 6. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen matematika.Az az alapja mindennek.Ráadásul jól is megy.
2014. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Elméleti fizikus, az félig matematikus is....
2014. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én matekra járok Szegeden. Tudom ajánlani! :D Viszont nem hiszem, hogy akkora nagy különbségek lennének a 2 egyetem között. Amelyik neked szimpatikusabb vagy közelebb van, oda menj! :) Az pedig, hogy matek vagy fizika legyen csak rajtad áll. Mindkettővel nagyon jól el lehet helyezkedni! Sok sikert az érettségihez!
2014. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves 1. válaszoló! Köszönöm ezt a tömör választ! :D

Kedves Tom Benko! Akkor egy alkalmazott matematikus megfelelő szakiránnyal félig elméleti fizikus? :) Vagy ez így nem működik?

Kedves 3. válaszoló! És milyen szakirányba akarsz majd továbbmenni? Mennyire nehéz idáig ez a szak? Nagyon szivatnak a tanárok?

2014. jan. 7. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Korrektek a tanárok, nincs velük baj, tanulni kell és minden rendben lesz. Egyébként én már tanárin vagyok szóval bővebb információval nem szolgálhatok az alkalmazott matekról illetve matematikusról,mivel kb csak az első évben közösek az óráink.
2014. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is matekra járok a SZTE-n. és éppen azon gondolkozom, hogy újra felvételizek valami más szakra, mert nem igazán jött be. mindig szerettem a matekot és mindig jó is voltam belőle, jártam versenyekre, oktv-n is pontot érő helyezést értem el, most mégis úgy érzem, hogy nem igazán megy. a vizsgáim sikerültek, elsőre, nem is kettessel, de nekem valahogy nagyon nem jött be. olyan ez az itteni matek, amilyet középiskolában sosem mutattak, és nem jó értelemben. sokan vannak, akik szeretik, de nálam nagyon nem nyert.

a tanárok amúgy korrektek, segítőkészek, a tananyag sem teljesíthetetlen. sokan buknak, ez tény, de egészen minimális szorgalommal is teljesíthető.

2014. jan. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Tkp. igen. Az elméleti fizika egyfajta alkalmazott matematika.
2014. jan. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sok sikert nektek is!
2014. jan. 9. 16:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Keverheted is a dolgot, egy fizika bsc után akár matek msc-t is lehet. Hogy hova menjél, abban az is szempont lehet, hogy hol milyen témákban kutatnak, mert te is azokból a témákból váalszthatsz majd, ha eljön az ideje.
2014. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy csak most válaszolok.. Már eldöntöttem,matekra jelentkezem,köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. febr. 3. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!