Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Klasszikus probléma a továbbta...

Klasszikus probléma a továbbtanulással kapcsolatban:mit tegyen az ember, ha olyan irányultságú az érdeklődése és tehetsége, amire nincs kereslet a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Tehát tanulja azt, amit szeret, de az elhelyezkedés nehézkes lesz vele, vagy válasszon egy biztosabb utat?


Örülnék minél több véleménynek!



2014. jan. 7. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először válassz egy olyan szakot

amiből meg lehet élni valamennyire


aztán még élhetsz a hobbidnak

tanulhatsz még

2014. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Munkahelyemen a bölcsészek a titkárnők

iktatnak, boritekolnak...es bildogtalanok

2014. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először nem tudtam elképzelni, hogy olyan irányt válasszak, amit nem szeretnék alapvetően, hiszen más érdekel, másban vagyok jó.

Aztán próbáltam keresni, mi az, ami még talán tudna érdekelni és értelmes választásnak bizonyulna majd a későbbiekben.

Végül már leginkább az érdekelt, hogy ne dobjak ki az életemből 3-5 évet a semmire.


Azért nem kell a határokat feszegetni, de hidd el, sokkal jobban fogsz járni akkor, ha még jobban átgondolod, hogy még mire lennél hajlandó azért, hogy "jó" diplomát (szakmát) szerezz. Bevállalod-e mondjuk a matekot, nekem azt kellett bevállalnom... amúgy nem is értem, mit paráztam tőle, mert az is megy, minden megy, amit akarok, hiszen látom, hogy van értelme.

Ha olyan szakot választasz, amit szeretsz, szeretnél, viszont rájössz félév/1év után, hogy értelmetlen elvégezned... beszélsz majd közben a többiekkel, akik már egyetem mellett is szakmájukban tudnak dolgozni, vagy hogy milyen lehetőségek állnak előttük, előtted meg majd semmi, vagy csupán nem sok minden... el fogja venni tőle a kedved.

Végül olyan szakot választottam, amitől két éven keresztül elzárkóztam, csak mert alapvetően semmi köze nem volt a hobbimhoz, érdeklődési körömhöz. De nagyon megszerettem, ez már nem arról szól, hogy mi érdekel vagy mi nem, minden szakon lesznek majd olyan dolgok, amik baromira nem érdekelnek majd (még ha azt is tanulod, amiről azt gondolnád, h alapvetően szereted). Ugyanígy olyan dolgok kelthetik fel az érdeklődésed, amikről nem is gondoltad volna; pláne nem gondoltad volna, hogy még ebben meg abban is jó lehetsz.

Szerintem mindenképp nyitottnak kell lenni és felelősségteljes döntést hozni, mert évekről van szó, és arról van szó, hogy utána mi lesz az életben veled.

Érdeklődésed és tehetséged továbbra is kibontakoztathatod a választott pályádtól függetlenül, nem feltétlenül kell a munkánknak lenni a hobbinknak. Persze célszerű, hogy majd szeressük, persze, érdekeljen, amit választunk.

2014. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!